Rower jako dekoracja mieszkania

Przechowywanie roweru w mieszkaniu może okazać się nie tylko wygodne, ale także ciekawe pod względem estetycznym. Jednoślad ustawiony w odpowiednim miejscu może stać się interesującym elementem aranżacji. Aby osiągnąć taki efekt warto dokładnie przemyśleć wszystkie elementy wystroju.

Gdzie umieścić rower?

Jeśli rower ma stać się ciekawą dekoracją, warto poszukać dla niego miejsca w salonie. Gdy we wnętrzu brakuje miejsca wystarczy przymocować wieszak na rowery i umieścić jednoślad na ścianie lub pod sufitem. Można znaleźć dosyć dużo różnych ciekawych inspiracji dotyczących miejsca umieszczenia roweru, a także tego, jak włączyć ten pojazd do aranżacji wnętrza.

Wieszak na rowery nie jest jedynym rozwiązaniem. Jednoślad można również ustawić na podłodze, gdzie będzie się prezentować w efektowny sposób, trzeba jednak pamiętać o tym, że w takim przypadku rower będzie zajmować sporo miejsca. Jest to więc rozwiązanie, które sprawdzi się w bardziej przestronnych wnętrzach.

Jak dopasować rower do aranżacji?

Jeśli rower ma stać się dekoracją wnętrza, powinien idealnie pasować do wystroju. Czasem stworzenie takiego wystroju może wymagać dosyć dużej pomysłowości. Należy na przykład zastanowić się nad kolorem ściany, na której zostanie zawieszony rower – jeśli pojazd jest czerwony, ścianę warto przemalować np. na niebiesko. W ten sposób powstanie ciekawy kontrast, jednocześnie ściana zostanie lepiej zabezpieczona przed zabrudzeniami.

Dzięki sprytnie umieszczonemu wieszakowi na rower można podwiesić jednoślad np. nad półką na książki lub między innymi elementami wyposażenia znajdującymi się na ścianie tak, aby całość stanowiła ciekawą, geometryczną kompozycję.

Funkcjonalność i wygoda

Ładna aranżacja wnętrza to nie wszystko. Wieszak na rower należy umieścić w takim miejscu, alby zdejmowanie i wieszanie jednośladu nie było bardzo kłopotliwe. Będzie to miało duże znaczenie z punktu widzenia osób, które często korzystają z roweru i chcą mieć go zawsze pod ręką. Jednocześnie wieszak należy dobrać tak, aby nie powodował zarysowania, czy otarcia roweru, który będzie podatny na uszkodzenia.

W przypadku podwieszania roweru należy także brać pod uwagę ryzyko, że jednoślad pobrudzi ścianę. Można wykorzystać kilka rozwiązań, aby uniknąć tego problemu. Jednym z nich jest stosunkowo dokładne mycie rowru po każdym używaniu. Jest to jednak dosyć kłopotliwe i nie zagwarantuje, że na rowerze nie zostaną żadne zabrudzenia. Dlatego warto także wybrać odpowiedni kolor ściany. Na białej powierzchni nawet najdrobniejsze plamy będą dobrze widoczne.

Artykuł powstał we współpracy z Calus-P oferującą wieszaki i stojaki na rowery