Rodzaje dystrybutorów wody

Wiele instytucji publicznych ma w swoich poczekalniach czy na korytarzach dystrybutory wody. Zwykle wyglądają one jednakowo: duża butla zamontowana u góry lub z dołu, a obok kubeczki jednorazowego użytku. Woda z takich dystrybutorów najczęściej jest ciepła lub zimna. Warto jednak zastanowić się nad innymi możliwościami.

Woda z dystrybutora

Podstawową funkcją dystrybutora wody od producenta https://yazamco.com.pl/dystrybutory-wody.html jest dostarczanie wody w temperaturze pokojowej lub o kilka stopni niższej. Często jednak można spotkać takie urządzenia, które oferują wodę gorącą, letnią, a nawet gazowaną. Rosną potrzeby klientów, rośnie zainteresowanie dystrybutorami, a firmy produkujące sprzęt starają się sprostać wymaganiom i potrzebom.

Często jednak zaangażowanie firm nie idzie w parze z zaangażowaniem instytucji publicznych, szpitali, aptek czy przychodni lekarskich. Niewystarczające środki finansowe lub brak zainteresowania potrzebami klienta powodują, że w tych miejscach wciąż stoją te podstawowe, butlowe dystrybutory wody. Miejsca prowadzone przez osoby prywatne, takie jak kancelarie adwokackie, biura podróży czy nawet salony odnowy biologicznej, dbają nawet o takie szczegóły, jak elegancki, nowoczesny dystrybutor wody.

Dystrybutory butlowe

To najczęściej spotykany, najpopularniejszy rodzaj dystrybutorów wody. Są świetną alternatywą dla standardowego rozwiązania – wody butelkowanej – a ich pojemniki mogą być napełniane nawet do pięćdziesięciu razy i pomieszczą do około dwudziestu litrów płynu.

Dystrybutory butlowe najczęściej uzupełniane są przez firmę wynajmującą urządzenie. Dowóz galonów wliczony jest w koszty najmu, więc klient płaci jedynie za samą butlę, której wymiana trwa krótko. Woda w dystrybutorach butlowych po otwarciu ma jednak dość krótką datę ważności, więc by ją przedłużyć, najlepiej trzymać dystrybutory w miejscach pozbawionych słońca.

Dystrybutory bezbutlowe

Taki rodzaj dystrybutorów wody jest wielkim filtrem złożonym z kilku mniejszych. Woda pobierana jest z wodociągów i poddawana wielokrotnemu filtrowaniu, oczyszczającemu ją z wszelkich zanieczyszczeń. Dodatkowo bardzo często temperaturę wody możemy ustalać samodzielnie w zależności od indywidualnych preferencji.

To świetna alternatywa dla ludzi chcących kupić dystrybutor praktyczny i niewymagający wiele uwagi. Nie trzeba co jakiś czas wymieniać butli, dodatkowo płacić za wodę. Ograniczony jest także kontakt z firmą zewnętrzną – ta jedynie raz na jakiś czas według gwarancji wymienia filtry w dystrybutorze wody. A my możemy cieszyć się nim na co dzień i korzystać bez przeszkód.

Website: