Rakieta do badmintona dla osób początkujących

To oczywiste, że nie tylko profesjonaliści mogą grać w badmintona. Jest to przecież popularna dyscyplina sportowa, którą ludzie lubią się zajmować w wolnych chwilach, gdy za oknem panuje piękna pogoda. To własnie wtedy inwestują w specjalne akcesoria do badmintona, wyciągają swoje stare rakietki i ruszają na mecz. Jakie jednak rakiety będą odpowiednie dla osób początkujących?

Rakieta umożliwiająca swobodną grę


Amatorzy chcą zwykle swobodnie i bez problemów kierować swoją rakietą. W tym celu powinni się zdecydować na nieco bardziej elastyczne. To ona podczas uderzenie delikatnie się odginają, co pozwala im skumulować energię. Dzięki temu nie trzeba wkładać zbyt wiele siły w to, by odbić lotkę i uderzyć ją mocno.

Oczywiście zaawansowani gracze muszą wybierać nieco inne akcesoria do badmintona. U nich sprawdzają się więc rakiety o średniej elastyczności, a nawet te bardzo sztywne. Początkujący nie powinni jednak ich wybierać, bo przez to szybko zniechęcą się do gry.

Idealny materiał rakiety


Dawniej niektóre elementy akcesoriów do badmintona były wykonywane z drewna, jednak obecnie są one po prostu antykami. W sklepach najczęściej pojawiają się więc rakiety aluminiowe, jednak wbrew pozorom nie są one dobrym wyborem. Generalnie mają one sporą wagę, co może niepotrzebnie nadwyrężać nadgarstki. Przez to łatwo o poważne urazy i uszczerbki na zdrowiu.

Najlepszym wyborem zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych będą rakiety wykonane z włókna węglowego lub grafitu. Dzięki temu materiałowi paletki są stosunkowo lekkie, więc nie ma takiej możliwości, by zrobić sobie nimi krzywdę. Zawodnik unika wtedy urazów nadgarstków, które mogłyby go wykluczyć z gry. Dodatkowo, takie materiały charakteryzują się wysoką trwałością i żywotnością.

Pozostałe parametry


Jeśli chodzi o ciężar akcesoriów do badmintona, najlepiej wybierać ten niewielki. Rakietami lekkimi można bez problemu manewrować i z przyjemnością nimi kierować. Te cięższe nierzadko doprowadzają początkujących do wyrobienia sobie złych nawyków. Mogą także obciążać nadgarstki, więc doprowadzić do urazów, których zawodnicy woleliby raczej uniknąć.

Kształt głowicy rakiety powinien być izometryczny, czyli kwadratowy. Na takim sprzęcie pole odbicia lotki jest większe, co ułatwia początkującym grę. Znacznie łatwiej jest im wtedy trafić w lotkę i pokierować ją w dowolne miejsce na polu boiska swojego rywala. Rakiety owalne lepiej więc zostawić zaawansowanym graczom, którzy wiedzą już, jak dokładnie trafiać swoim sprzętem w lotkę.

Artykuł powstał w oparciu o materiały dostarczone przez DIP24

Website: