Przytulny dom

Każdy chciałby, aby jego dom był miejscem, do którego będzie wracał z przyjemnością. Azyl, w którym można schronić się po ciężkim dniu to prawdziwy skarb. Warto więc zadbać o to, aby w naszym mieszkaniu było po prostu przytulnie. Niezależnie od tego, czy mieszkamy w czterystumetrowej willi czy w malutkiej kawalerce – kilka detali może sprawić, że miejsce to będzie naprawdę przyjemne.

Inspiracje

Zanim przystąpimy do zmian, warto zastanowić się nad efektem końcowym, jaki chcielibyśmy osiągnąć. W tym celu warto oglądać katalogi, magazyny wnętrzarskie, a także profesjonalne serwisy internetowe, których tematem jest wyposażenie wnętrz – Barokko to przykład takiej strony. Zapisujmy najważniejsze inspiracje, aby potem czerpać z nich podczas urządzania naszego gniazdka.

Porządek

Wiele dobrego w domu może zrobić porządek. W czystych, zadbanych wnętrzach możemy poczuć się znacznie lepiej. Od tego nie można robić wymówek – nawet wynajmowane mieszkanie możemy dokładnie posprzątać i dzięki temu cieszyć się przyjemnym przebywaniem w swoich czterech kątach.
Zazwyczaj sprzątania najbardziej nie lubią osoby, które zabierają się za nie rzadko i wówczas jest to niezwykle czasochłonne i męczące przedsięwzięcie. Rozwiązaniem tego problemu jest codzienne sprzątanie niewielkiego kawałka domu. Warto rozłożyć porządki na cały tydzień albo przynajmniej kilka dni. W ten sposób na przykład w poniedziałki możemy zawsze myć armaturę łazienkową, a we wtorki kuchnię. Środa może być dniem prania, a czwartek wycierania kurzy na wszystkich półkach. Posprzątanie całego domu za jednym zamachem jest trudne, dlatego to jedno z zadań, które warto dzielić na mniejsze porcje.

Świece i dekoracje

Miłą atmosferę w mieszkaniu można stworzyć dzięki odpowiednim dekoracjom. W tej roli doskonale sprawdzają się świecie zapachowe. Ładnie wyglądają, a w dodatku po zapaleniu wydają z siebie ładny, przyjemny zapach. Możemy dobrać dla siebie model o woni, którą lubimy najbardziej. Obecnie na rynku dostępne są świecie o zapachu jedzenia, kwiatów, owoców i wielu innych. Warto więc zainwestować w taki drobiazg dla siebie i swojego domu.

Zazwyczaj spędzamy w domu przynajmniej kilka godzin w ciągu każdego dnia. Warto więc zadbać o to, aby były one przyjemne. Wpiszmy w wyszukiwarkę „wyposażenie wnętrz – Barokko”, aby zainspirować się pięknymi pomieszczeniami. Zainwestujmy też w drobne gadżety, które umilą nam czas i upiększą wnętrze – na przykład ładnie pachnące świece, przywołujące wspomnienia ze świąt czy z wakacji.

Źródłem artykułu jest strona http://barokko.pl/pol_n_Dom-174.html