Przystrojenie kościoła na ślub

Wiele par młodych chce, aby dzień ślubu był dniem idealnym pod każdym względem. Dlatego też decyduje się na udekorowanie nie tylko lokalu weselnego, ale również kościoła. Aby to zrobić, należy najpierw ustalić zakres ozdób z księdzem. Nie każdy kościół życzy sobie zmian w swoim wyglądzie. Czasami ksiądz na dodatkowe dekoracje ślubne się zgadza, jednak po dokładnym ustaleniu z nim, jak mają wyglądać oraz gdzie i jaki sposób mają być umieszczone.

Kwiaty

Dekoracje ślubne w kościele to najczęściej żywe kwiaty. Zdolne florystki potrafią stworzyć kompozycje wyglądające jak prawdziwe dzieła sztuki, które stawia się przy ołtarzu. W kwiaciarni możemy poprosić też o ozdoby na krzesła dla pary młodej i świadków. Jednak to, co przystrojone zapiera dech w piersiach, to zawsze nawa główna, którą ojciec prowadzi pannę młodą do ołtarza, i która nowożeńcy stawiają pierwsze kroki we wspólnym życiu. Dekoracje ławek dla gości muszą spełniać szereg wymagań. Po pierwsze, muszą na tyle małe i lekkie, aby dały się łatwo przyczepić, nie niszcząc ław. Po drugie, muszą być na tyle duże, żeby przyciągały uwagę i tworzyły piękną oprawę dla kroczącej nawą pary młodej. Po trzecie: nie mogą blokować wejść między ławy, tak więc pójście na łatwiznę i przeplecenie długiej wstęgi nie jest dobrym pomysłem. Warto więc skorzystać z doświadczenia polecanych firm oferujących dekoracje ślubne, lub pomocy zaufanej florystki czy kwiaciarki.

Pokrowce, wstęgi

Drugim rodzajem dekoracji ślubnych najczęściej spotykanym w kościołach są wszelkiego rodzaju ozdoby materiałowe. To głównie pokrowce na krzesła pary młodej i świadków. Czasami z materiału tworzy się różnego rodzaju szale otulające wazony z kwiatami. Taśmy i wstęgi są idealne do tworzenia kokard, które można przyczepiać do ław zamiast kwiatów, lub jako dodatkowe ozdoby krzeseł pary młodej.

Źródło: weddingstore.pl