Przygotowanie samochodu do drogi – o czym pamiętać?

Wyruszając w długa trasę musimy zadbać o to, aby nasz samochód był bezpieczny, sprawny i nie stanowił zagrożenia dla zdrowia i życia innych użytkowników drogi. Jak sprawdzić najważniejsze układy? O czym pamiętać?

Kontrola naszego samochodu powinna rozpocząć się od sprawdzenia poziomu płynów eksploatacyjnych – przede wszystkim płynu chłodniczego, oleju silnikowego i hamulcowego, płynu w spryskiwaczach. Brak któregokolwiek z tych preparatów sprawi, że nasz samochód może zepsuć się lub stanowić zagrożenie dla innych użytkowników drogi. Warto nie tylko uzupełnić poziom tych płynów, ale też zabrać je ze sobą w podróż (niewielkie butelki płynów kupimy w sklepach takich jak eport2000.pl). Brak oleju silnikowego może skutkować zatarciem jego elementów, co z kolei grozi niezwykle kosztownymi naprawami czy nawet wymianą jednostki napędowej!

Wizyta w stacji diagnostycznej

Inne zagadnienia musimy sprawdzić przy pomocy specjalistów i mechaników. Na kilka dni przed wyjazdem umówmy się w warsztacie mechanicznym na wizytę i zwróćmy uwagę na wszystko, co budzi nasze wątpliwości. Warto również poprosić o określenie poziomu hałasu wydawanego przez samochód oraz działanie układu hamulcowego. Z pewnością to ostatnie zagadnienie wpłynie na poziom naszego bezpieczeństwa na drodze!