Przygotowanie działki do sezonu!

Coraz intensywniejsze słońce na szczęście częściej i mocniej nas rozpieszcza, co dla wielu miłośników spędzania wolnego czasu w okolicznościach natury, jest znakiem mówiącym jedno: już niebawem nadejdzie sezon działkowo-ogrodowy! Oczywiście rozpoczęcie sezonu musi być poprzedzone działaniami, które mają na celu przygotowanie działki do wiosny i prac letnich. W przypadku niektórych wystarczy jedynie ludzka siła i niewielkie narzędzia, w innych natomiast pomogą nam profesjonalne maszyny.

To, czy nasz ogród lub działka będzie z nami współpracował, wypuszczając piękne rośliny, dorodne warzywa czy słodkie owoce w znacznej mierze zależy od jakości i stanu gleby. Dbałość o nią to podstawa, zwłaszcza wtedy, kiedy przygotowujemy nasz mały raj do kolejnego sezonu. Wśród wszystkich narzędzi ogrodowych, które zawsze powinniśmy mieć na wyciągnięcie ręki powinna się również znaleźć glebogryzarka, którą dzięki firmie Boels można wypożyczyć na atrakcyjnych warunkach.

 

Glebogryzarki- do czego służą i co potrafią?

Większość glebogryzarek to przede wszystkim narzędzie do spulchniania ziemi. Zwłaszcza kompaktowe glebogryzarki ogrodowe pozwalają na zaoszczędzenie czasu i siły na żmudne kopanie grządek, ponieważ zrobi to za nas maszyna. Tego rodzaju glebogryzarki świetnie sprawdzają się w przypadku niewielkich grządek oraz ogródków, gdzie hodujemy warzywa. Czasem zdarza się tak, że mamy do czynienia z niezwykle opornym gruntem, gdzie ani kopanie, ani niewielka, spalinowa glebogryzarka po prostu sobie nie poradzą. Wtedy niezbędna będzie specjalny typ urządzenia, którego frezy obracaj Asię nie tylko do przodu, ale również do tyłu. Taki mechanizm pozwala na pracę na bardzo mocno zbitej ziemi lub trawników, które przybrały strukturę gruntów. Taka glebogryzarka posiada najczęściej specjalny mechanizm różnicowy z blokadą oraz bardzo przydatną w czasie pracy urządzenia- przeciwwagę.

 

Jaka glebogryzarka będzie dla mnie najlepsza?

Tutaj wszystko już zależy od tego, jakim ogrodem lub działką dysponujesz oraz jakie prace czekają cię przed otwarciem sezonu. Na pewno w przypadku większych powierzchni potrzebna będzie nam większa glebogryzarka, ponieważ zaoszczędzimy tym samym czas. Jeżeli zależy nam na ekonomicznym wyjściu na pewno lepszym (chociaż zdecydowanie głośniejszym) wyjściem będzie wybór urządzenia spalinowego, a nie elektrycznego. Jeżeli nie dysponujemy dużym terenem wybierzmy mniejsze urządzenie, które jest nie tylko łatwe w transporcie i proste w obsłudze, ale w pełni zaspokoi wszystkie nasze potrzeby, jeżeli chodzi i o wykonanie niezbędnych, ogrodowych prac. Jeżeli nie mamy pewności co do tego, jakie urządzenie sprawdzi się najlepiej w naszym przypadku warto przejrzeć ofertę firmy Boels, przyglądając się każdemu produktowi dokładnie. Warto również wspomnieć, że tego rodzaju urządzenia są tak efektywne i funkcjonalne, że wypożyczenie glebogryzarki to jednak za mało, i wynajmujący tego rodzaju sprzęt chętnie dowiadują się na temat możliwości jej zakupu. Nic zresztą dziwnego, inwestycja w najwyższej jakości stan gleby to również inwestycja w piękny, dorodny i widowiskowy ogród.