Przydatne informacje o manicure akrylowym

Jak mieć piękne paznokcie, które będą odporne na uszkodzenia mechaniczne, substancje chemiczne? Godna polecenia jest metoda akrylowa zdobienia paznokci, która ma już wiele zwolenniczek.

Manicure akrylowy – jakie rozwiązania mamy do wyboru?

Do zrobienia manicure akrylowego potrzebne są pewne preparaty. Do wyboru mamy akryle bezbarwne i kolorowe. Na uwadze trzeba mieć czas schnięcia akrylu. Może być on wolnoschnący, szybkoschnący lub bezwonny. Jeśli planujemy wypróbować metodą akrylową zdobienia paznokci w domowym zaciszu, to warto postawić na akryl wolnoschnący, aby mieć wystarczająco dużo czasu na uformowanie preferowanego kształtu paznokcia. Akryl ma to do siebie, że się utlenia i bardzo szybko twardnieje.

Manikiurzystki sięgają po akrylowe szybkoschnące. Jeśli ktoś ma doświadczenie w ich przedłużania, to również może postawić na takie rozwiązanie. Jako, że akryl ma niezbyt przyjemny zapach, warto rozejrzeć się za proszkiem bezwonnym. Trzeba jednak pamiętać, że dłużej schnie.

Metoda akrylowa zdobienia paznokci – poznaj jej zalety

Jeśli nie uśmiecha nam się co chwilę malować paznokci, chcemy uniknąć nieestetycznych odprysków i cieszyć się pięknymi dłońmi przez długi czas, to warto wybrać metodę akrylową zdobienia paznokci. W ten sposób możliwe jest posiadanie eleganckich paznokci, które wyglądają jak świeżo zrobione przez nawet trzy tygodnie. Akryl pozwala też odbudować naturalną płytkę paznokciową. Jest to świetna opcja dla kobiet z łamliwymi i kruchymi paznokciami, którym trudno jest zapuścić swoje.

Na korzyść paznokci akrylowych przemawia to, że są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia mechanicznie. Nawet środki chemiczne nie mają na nie negatywnego wpływu. Można wobec tego cieszyć się pięknymi paznokciami nawet w przypadku regularnego wykonywania prac domowych typu sprzątanie i mycie naczyń.

Jak dbać o akrylowe paznokcie?

Bardzo ważne w przypadku metody akrylowej zdobienia paznokci jest to, aby pamiętać o nacieraniu płytek i skórek oliwką. Pomimo tego, że akryl jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, należy na nie uważać. Lepiej jest zakładać rękawiczki do podczas mycia naczyń i sprzątania. Istotne jest też to, aby dokładnie osuszać paznokcie po umyciu rąk.

W przypadku paznokci akrylowych trzeba pamiętać o tym, aby używać wyłącznie zmywaczy bezacetonowych w celu zmycia lakieru. Uważać powinno się na ciemne lakiery, które lepiej jest nakładać jako bazę, aby nie pojawiły się przebarwienia na akrylu. Ostrożność trzeba też zachować przy pęknięciach. Jeśli utworzy się pęcherzyk powietrza, powinno się go wypełnić odżywką do paznokci.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda akrylowa zdobienia paznokci https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-akrylowa/.