Profesjonalny masaż leczniczy

Nasze ciała każdego dnia w każdej chwili są poddawane działaniu grawitacji. Jeżeli dodatkowo wykonujemy różne czynności i często uprawiamy sport, dochodzi do przeciążeń i specyficznych napięć w różnych partiach mięśniowych, a dokładnie we włóknach mięśniowych. Częstym skutkiem przeciążeń są intensywne dolegliwości bólowe. W momencie, gdy czujemy dyskomfort w pewnych rejonach naszego ciała- warto temu zaradzić. Naprzeciw problemowi wychodzi masaż leczniczy.

Do czego służy masaż leczniczy

Wszelkiego rodzaju masaże wpływają korzystnie na nasze ciało. Innymi słowy, masaż ma zbawienny wpływ na nasz organizm. Jak sama nazwa wskazuje masaż leczniczy, ma za zadanie leczyć. Bardzo ważne jest, aby masaż był wykonywany przez osobę posiadającą kompletną wiedzę w zakresie masażu. Niezbędna jest wiedza anatomiczna i przeprowadzony wywiad z pacjentem. Kompetencja masażysty jest bardzo ważna, ponieważ jej brak może skutkować pogłębieniem się kontuzji i w efekcie pogorszeniem stanu zdrowia.

Należy pamiętać, że nasze ciało jest bardzo złożonym organizmem, a wszelkiego rodzaju źle podjęte działania terapeutyczne mogą znacząco odbijać się na zdrowiu. Jednym z efektów masażu jest przyspieszenie przepływu krwi, a w następstwie wytworzenie w mózgu endorfin, które sprawiają, że nasza psychika czuje się znacznie lepiej niż przed wykonanym zabiegiem.

Masaż kręgosłupa

Bardzo często masaż jest zalecany osobą cierpiącym na dolegliwości bólowe w obrębie kręgosłupa. W takim przypadku niezbędna jest pomoc dobrego masażysty, który na wstępie rozezna się z problemem poprzez przeprowadzony kompletny wywiad z pacjentem. Częstą dolegliwością bólową okazuje się rwa kulszowa, ale nie tylko.

Istnieje wiele przyczyn dolegliwości bólowych w obrębie pleców i należeć do nich mogą: przeciążenia, wady postawy, stres, siedząca praca, czy nadwaga.

Prawdziwy masaż leczniczy

Wiele osób wybiera się do tzw. znachorów. Takie postępowanie niesie za sobą duże ryzyko, a uzyskany tą drogą masaż może przynieść więcej szkody niż pożytku. Warto zainwestować w wizytę u sprawdzonego masażysty, który będzie się cechował kompletną wiedzą w tej dziedzinie. Nie warto, jest oddawać się w ręce do naprawy osobom, które nie mają większego pojęcia. Często zdarza się, że masaż jest wykonywany przez partnera w domu- taka sytuacja jest jednoznaczna z wizytą u znachora.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Medica SPA

Website: