Profesjonalny manicure – piękne i zadbane paznokcie

Ozdobą dłoni są niewątpliwie ładne i zadbane paznokcie. Wiele pań (i panów!) nie ma jednak czasu, aby na zabiegi pielęgnacyjne poświęcać swój czas. Rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z pomocy kosmetyczki!

Rodzaje zabiegów oferowanych w salonach kosmetycznych

Zakłady kosmetyczne oferują niezwykle szeroki zakres usług w przypadku dłoni – mogą być to zabiegi parafinowe, maseczki, stosowanie odżywczych kremów i masaży. Dodatkowo w przypadku samych paznokci możemy liczyć na profesjonalne i bezbolesne usuwanie skórek, wyrównywanie płytki paznokcia, stosowanie klasycznych lakierów o wzmocnionej odporności na odpryskiwanie. Wiele pań decyduje się na manicure hybrydowy lub żelowy, który jest nieco droższy i jego wykonanie zajmuje więcej czasu, jednak efekty są naprawdę fenomenalne. Podczas manicure kosmetyczka pomoże także dobrać odpowiednie metody pielęgnacyjne dla dłoni i paznokci.

Jakie wyposażenie jest niezbędne dla wykonania manicure?

Klasyczne wyposażenie salonów kosmetycznych to przede wszystkim stanowiska dla specjalistów od manicure i pedicure. W przypadku tych pierwszych konieczny jest stolik z możliwością zamontowania lampy do utwardzania lakieru. Istotne są także narzędzia do pracy – nożyczki, pilniki, odżywki, lakiery, płyny do zmiękczania skórek, zmywacze. W ofercie salonu kosmetycznego powinno znajdować się szeroka oferta kolorystyczna lakierów, zarówno klasycznych, jak i tych przeznaczonych do stworzenia “hybryd”.