Pożar domu a ubezpieczenie

Pożar jest jedną z najbardziej dotkliwych tragedii, jaka może nas spotkać. Płomienie są dla naszego majątku bezlitosne. Odbudowa domu czy naprawa zniszczeń mogą pochłonąć niebotyczne kwoty, których pozyskanie zazwyczaj znajduje się poza zasięgiem przeciętnego Kowalskiego. Uporać się ze skutkami nieszczęśliwego wypadku pomaga ubezpieczenie. Kiedy możesz ubiegać się o wypłatę środków?

Przyczyna pożaru

Pożary mogą mieć różnorodną przyczynę. Jeśli ogień rozprzestrzenił się przez uderzenie pioruna czy zwarcie sprawnej instalacji, ubezpieczyciel nie będzie poddawał w wątpliwość słuszności wypłaty pieniędzy. Problem może pojawić się wtedy, kiedy pożar wybuchnie przez zaniedbania właścicieli budynku (na przykład gospodarz nie zadba o konserwację instalacji lub nie będzie dbał o stan kominka). Często sporną kwestią są podpalenia. Aby uzyskać odszkodowanie z tego tytułu, należy udowodnić, że podpalenia dokonała osoba trzecia działająca na szkodę właściciela nieruchomości.

Wypłata świadczenia

Ważnym dokumentem otwierającym procedurę starań o wypłatę ubezpieczenia jest notatka przygotowana przez straż pożarną, gdzie zostanie sprecyzowany powód pożaru. Warto zrobić zdjęcia wszystkich szkód. Po przygotowaniu materiałów należy skontaktować się z ubezpieczycielem, który przeprowadzi nas przez całą procedurę.

Ubezpieczenie? Wybieraj mądrze!

Niestety, nie każde ubezpieczenie jest w stanie pokryć wszystkie poniesione w pożarze starty. Aby mieć pewność, że wykupiona przez Ciebie polisa skutecznie zabezpieczy Twój majątek w razie nieszczęśliwego wypadku, podczas jej zakupu nie zdawaj się na przypadek. Znaleźć najlepszy wariant pomoże Ci strona mfind.pl, gdzie znajdziesz przejrzystą porównywarkę ofert różnych towarzystw. Aby przekonać się, jaka polisa będzie najtrafniej spełniać Twoje oczekiwania, wystarczy uzupełnić formularz.