Porządek w miejscu pracy

Zachowanie odpowiedniego porządku w miejscu pracy jest konieczne do tego, aby każdego dnia móc wykonywać swoje obowiązki sumiennie i skutecznie. Dotyczy to przede wszystkim warsztatów samochodowych i okręgowych stacji kontroli pojazdów, gdzie każdego dnia przeprowadzane są prace naprawcze i kontrolne przy samochodach. Zachowanie porządku w warsztacie pozwoli nie tylko na usprawnienie pracy, ale i zwiększenie bezpieczeństwa, szczególnie, jeśli w miejscu tym znajdują się urządzenia pod napięciem czy też przedmioty o dużej wadze. Jak zapanować na chaosem licznych narzędzi w warsztatach samochodowych? Oto kilka porad.

Wszystko na swoim miejscu!

Kluczem do osiągnięcia porządku w warsztacie jest przede wszystkim odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni. W każdym warsztacie nie powinno zabraknąć regałów, najlepiej wykonanych z cynkowanej blachy. Jak zapewnia producent na stronie metalsistem-cbtc.pl materiał taki jest odporny na uszkodzenia, ścieranie, wnikanie rdzy. Na długo zachowuje swoją formę, możemy samodzielnie decydować na jakieś wysokości umieszczone będą półki. Regały takie łatwo także utrzymać w czystości. Na półkach możemy umieszczać swobodnie większe przedmioty oraz skrzynki z narzędziami. Dobrym sposobem na uporządkowanie istotnych, wykorzystywanych każdego dnia kluczy jest stworzenie tablic naściennych, gdzie każdy element będzie wisiał na przydzielonym wcześniej miejscu.

Co z oponami?

W przypadku wielu zakładów mechanicznych, a w szczególności zakładów wulkanizacyjnych, możemy mieć do czynienia z dużą ilością zalegających na ziemi opon. Takie przechowywanie nie jest bezpieczne, również ze względów bezpieczeństwa pożarowego. Rozwiązaniem są regały na opony, które pozwolą na przechowywanie opon w uporządkowany sposób.