Pora na nowy materac!

Każdy z nas spędza w łóżku mniej więcej jedną trzecią swojego życia. Nie warto tracić tego czasu na spanie na niewygodnym materacu, który zamiast ukojenia przynosi nam ból mięśni, rozdrażnienie i łamanie w kręgosłupie. Jeśli na Twoim materacu pojawiły się wgłębienia lub wyczuwalne grudki, skrzypienie sprężyn przy najmniejszym ruchu uniemożliwia zasypianie albo używasz go dłużej niż siedem lat, to możesz mieć pewność, że dni Twojego materaca dobiegły końca!

Ogromne możliwości wyboru

W sklepach z wyposażeniem sypialni znaleźć możemy obecnie bardzo wiele materacy o zróżnicowanej budowie wewnętrznej oraz kilku stopniach twardości. Do najpopularniejszych modeli zaliczyć możemy materace kieszeniowe, sprężynowe, piankowe, lateksowe. Każdy z nich pod wpływem nacisku inaczej pracuje oraz charakteryzuje się innymi właściwościami. Na jakie modele warto zwrócić uwagę podczas zakupów?

Materace lateksowe dla alergików

Materac lateksowy to mile widziany gość w sypialni każdej osoby borykającej się z alergią. Sprężysty i wytrzymały materac zbudowany jest z bloków lateksowych produkowanych z naturalnego mleczka pozyskiwanego z kauczukowca oraz lateksu syntetycznego. Oddychająca struktura zapobiega gromadzeniu się kurzu oraz skutecznie blokuje rozwój szkodliwych bakterii i zarazków. Co ważne, materace lateksowo można bardzo łatwo zdezynfekować za pomocą pary wodnej.

Nowoczesne materace termoelastyczne

Kolejna propozycja to nowość na rynku materacy.  Materace termoelastyczne wykonane są z innowacyjnego materiału, który reaguje na ciepło ludzkiego ciała i elastycznie dopasowuje się do wszystkich krzywizn, otulając nas błogą miękkością. Sen na miękkiej, nieco zapadającej się powierzchni jest naprawdę odprężającym doznaniem!