Ponadczasowa klasyka w ogrodzie

Od jakiegoś czasu w designie rządzi minimalizm. Surowa geometria i proste kształty rządzą nie tylko we wnętrzach, ale również w ogrodach. Zamiast dekoracyjnych mebli, które jeszcze do niedawna urozmaicały przydomową scenerię, wybieramy oszczędne i lekkie krzesła przełamujące naturalność roślinnych kompozycji. Co zrobić, kiedy najświeższe trendy wzornicze kłócą się z bryłą domu i nie do końca zgrywają się z konwencją, w której zaprojektowany został ogród? Sprawdź, jak znaleźć złoty środek między modą a tradycją!

Stół okrągły z technorattanu – nowoczesny materiał, klasyczne wzornictwo

Uniwersalnym wyposażeniem do każdego ogrodu jest duży stół i komplet krzeseł. Jeśli cenisz dyskretny urok klasyki, z pewnością przypadnie Ci do gustu stół okrągły z technorattanu. Duży, imponujący mebel harmonijnie łączy w sobie ponadczasowe wzornictwo z nowoczesnymi trendami w branży meblarskiej. Technorattan, a więc główny budulec mebli, do złudzenia przypomina naturalny surowiec pozyskiwany z pni palm rotangowych. Tym, co różni syntetyczną plecionkę od rattanu, jest bezwzględna trwałość w każdych warunkach i odporność na urazy mechaniczne. Możesz mieć pewność, że kupno nowego stołu i kompletu krzeseł to inwestycja na lata, a deszcz, śnieg, promieniowanie UV oraz skrajne temperatury są całkowicie nieszkodliwe dla struktury mebli. Stylowe stoły, które uświetnią zewnętrzną aranżację znajdziesz na stronie oltre.pl.

Jak dbać o technorattan?

Aby technorattanowe meble zachowały nieskazitelny wygląd, nie musisz poświęcać  czasu na uciążliwą impregnację. W zupełności wystarczy, jeśli raz na jakiś czas przetrzesz powierzchnię stołów i krzeseł  ściereczką nasączoną delikatnym płynem. Co więcej, kupując meble z technorattanu, pozbywasz się corocznego kłopotu z koniecznością wygospodarowania miejsca w piwnicy na komplet ogrodowy, ponieważ może on przezimować na zewnątrz.