Pomoc adwokata w czasie rozwodu

Decyzja o rozwodzie wymaga od małżonków dużej odwagi – rozwiązanie związku małżeńskiego to proces, w który musza być oboje zaangażowani i niejednokrotnie w trakcie rozwodu muszą oni zmagać się z silnymi, negatywnymi emocjami. Chcąc w jak najmniej bolesny sposób przeżyć ten trudny czas warto zastanowić się nad zatrudnieniem doświadczonego adwokata. Kiedy jego pomoc może okazać się niezbędna?

Rozwody w Polsce

Już co trzecie małżeństwo kończy się rozwodem – mówią adwokaci. Sytuacja taka wynika z różnorodnych powodów. Ciekawym zagadnieniem jest to, że duża ilość małżeństw ze stażem nieprzekraczającym 5 lat decyduje się na rozwód. Może to świadczyć np. o niedojrzałości do wejścia w związek małżeński. Zmienia się również struktura społeczna – rozwody nie są dzisiaj tematem tabu, a w wielu przypadkach to jedyny sposób na to, aby móc uwolnić się np. od przemocowego współmałżonka.

Chcąc przygotować się do rozwodu warto przede wszystkim skontaktować się z adwokatem. Może być to pojedyncza porada prawna lub też całkowita usługa, która obejmuje reprezentowanie nas w sądzie – czytamy na stronie adwokat-katowice.info.pl/rozwody-separacje. Dlaczego obecność adwokata może okazać się tak ważna? Czy adwokat może realnie nam pomóc?

Pomoc adwokata – czy istotna?

Głównym zadaniem zatrudnionego przez nas adwokata jest dokładne zapoznanie się ze sprawą i przyczynami rozpadu małżeństwa. Adwokat ocenia sprawę bezstronnie, przez co możliwe jest ustalenie planu działania w sądzie. Adwokaci przedstawią nam możliwości prawne, z których możemy skorzystać chcąc uzyskać określone korzyści w sądzie. Ich zadaniem jest również reprezentowanie nas przed sądem, dbanie o nasze dobre imię oraz chronienie nas przed podejmowaniem kroków, które mogą zaszkodzić naszej sytuacji prawnej.