Pokój w stylu skandynawskim, czyli stare i nowe

Pokój w stylu skandynawskim kojarzy się przede wszystkim z chłodem Skandynawii oraz jasnymi kolorami oraz minimalną ilością dodatków. Można spotkać pomieszczenia urządzone w tym stylu z wieloma starymi i nowymi rzeczami ocieplającymi to wspaniałe wnętrze.

Pokój w stylu skandynawskim i stare meble

Projektant Carl Larsson już w 1899 pokazał w swoim albumie jak urządził swój dom w stylu skandynawskim razem ze swoją żoną, gdzie przeważały naturalne, jasne barwy oraz stare, odnowione meble. Nie zapominajmy, że były to czasy, kiedy nie wszystko było na wyciągnięcie ręki. Należało więc korzystać z tego co miało się pod ręką, czyli starych mebli, które można było odnowić przy pomocy farb i dobrych chęci. Wspomniany projektant w doskonały sposób zaprezentował, jak może wyglądać pokój w stylu skandynawskim ze starymi meblami pomalowanymi na jasne kolory.

DIY i Skandynawia

Jak się dalej okazało pokój w stylu skandynawskim według Carla Larssona to nie tylko wspaniała prostota i minimalizm, ale również nawiązanie do tradycji, jak również do elementów DIY. W tamtych czasach nikt nie znał nazwy DIY, jednak już od dawien dawna stawiano na zrób to sam. Projektant razem ze swoją rodziną ozdabiał również swoje meble przy pomocy ludowych motywów, grafik, które pięknie wykonane były najlepszą ozdobą mebli i nie tylko. Tradycyjne grafiki pod postacią obrazów w minimalnej ilości wspaniale nawiązywały do kultury z którą ściśle była związana jego rodzina. My również takie elementy możemy umieścić w naszych skandynawskich pokojach.