Podnoszenie kwalifikacji zawodowych – co warto wiedzieć?

Każdy z nas ma świadomość zmieniających się technologii i konieczności dostosowywania się do tych zmian. Jest to szczególnie ważne dla osób aktywnych zawodowo, zajmujących się praca przy komputerach czy pracujących jako inżynierowie. Istnieje wiele możliwości podnoszenia kwalifikacji – do niedawna najczęściej korzystało się z placówek kształcenia ustawicznego. Obecnie możliwe jest uczestniczenie w kursach organizowanych przez pracodawców – zazwyczaj takie szkolenia są obowiązkowe dla osób zatrudnionych w danej firmie.
Trzecią opcją jest korzystanie z platform e-learningowych. Co warto o nich wiedzieć? Czy są dedykowane dla każdego?

Platformy e-learningowe – poznaj ich zalety!

Nowoczesne platformy e-learningowe to nowość w polskiej sieci – są one dedykowane przede wszystkim specjalistom z takich dziedzin jak projektowanie graficzne, projektowanie 3D, obróbka zdjęć, aranżowanie wnętrz. Warto wspomnieć o kursie Inventor, który dedykowany jest dla osób interesujących się projektowaniem przedmiotów użytkowych. Inne kursy obejmują tworzenie prostych animacji, obiektów do gier komputerowych, obróbkę zdjęć w formatach JPG i RAW.
Istotny jest fakt, że kursy podzielone są poziomami – każdy z nich jest dokładnie opisany, przez co każdy z użytkowników może wybrać poziom zaawansowania do swoich umiejętności. To spore ułatwienie przede wszystkim dla osób, które miały wcześniej styczność z danym programem.
Jak kupować kursy? To proste – wystarczy zarejestrować się jako użytkownik i dodać do wirtualnego koszyka interesujące nas materiały. Kolejnym krokiem jest ich opłacenie drogą on-line. Po zaksięgowaniu wpłaty materiały zostaną automatycznie przypisane do naszego konta. Wiele platform oferuje możliwość ściągnięcia wideo na komputer domowy.