Piękny ogród niezależnie od pory roku

Posiadanie kawałka przestrzeni na świeżym powietrzu to wielki przywilej. Mieszkając w domu z ogrodem, możemy być obserwatorami zmian zachodzących w przyrodzie na naszych oczach i podziwiać, jak w zależności od daty w kalendarzu zmienia się cała sceneria naszego życia. Wydawać by się mogło, że przydomowa zieleń odsłania maksimum swoich możliwości latem, kiedy dzień jest najdłuższy, a ciepłe temperatury najbardziej nas rozpieszczają. Nic bardziej mylnego! Sprawdź, jak cieszyć się pięknym ogrodem w każdą porę roku!

Chłodne wieczory

Wraz z ochłodzeniem klimatu, znaczna część z nas chowa meble ogrodowe głęboko w piwnicy, aby w suchym i ciepłym miejscu przeczekały do kolejnego lata. A może warto przedłużyć sobie sezon na ogrodowe lenistwo? Do osiągnięcia szczęścia i pełni relaksu nie trzeba wiele – weranda, wygodny, miękki fotel, ciepły pled i kubek gorącej herbaty z korzenną nutą. Niskie temperatury nie zakłócą idealnego wieczoru, jeśli zamontujesz pod sufitem lub na ścianie domu niewielki promiennik podczerwieni. Niepozorne urządzenie nie tylko świeci przyjemnym blaskiem, ale również emituje ciepłe światło zbliżone do promieni słonecznych.

Magia świąt w ogrodzie

Zima w ogrodzie może mieć naprawdę piękne oblicze. Tradycja bogatego ozdabiania mieszkań i domów sięga obecnie dużo dalej, niż jeszcze jakiś czas temu. Coraz większe znaczenie przykładamy nie tylko do wnętrz domów, ale do estetyki całych posesji. W dobrych sklepach kupić możesz stylowe dekoracje świąteczne do ogrodu, które niebanalnie rozświetlą ogród i taras sprawiając, że żaden sąsiad nie przejdzie obok nich obojętnie. Lampki w kształcie sopelków, kolorowych kul i gwiazdek, neony ze świątecznymi hasłami i duże, wolnostojące figury to tylko nieznaczna część z bogactwa form dostępnych w sklepach!