Piękno tkwi w szczególe, czyli dekoracyjne meble i dodatki

Bardzo często efektowny dodatek, jak torebka czy kolczyki, tworzy całą kreację. Podobnie dzieje się w przypadku stylizacji wnętrzarskich, które niejednokrotnie tworzone są przez jeden meble czy rekwizyt dekoracyjny. Prostota plus oryginalność – nowoczesne aranżacje w dużej mierze opierają się  na takim zestawieniu. Dlatego bardzo często minimalistyczne kompozycje, rozległa przestrzeń, jednolita kolorystyka łączą się z wyeksponowaniem jednego mebla. Najlepiej takiego, który sam w sobie prezentuje się nadzwyczajnie i interesująco. Dzisiejsze wnętrza często też traktuje się jako miejsca do eksponowania sztuki. Nie przesadza się z ilością dodatków czy dekoracji, ale stawia się na jeden wyróżniający mebel designerki czy dzieło sztuki.

Designerskie meble

Ozdobą każdego wnętrza są niepowtarzalne obrazy, reprodukcje, rzeźby, fotografie, rysunki, grafika. Zwłaszcza gdy zadbamy o odpowiednie otoczenie dla takiego dzieła, czyli o pustą przestrzeń, to pokażemy jego autentyczne piękno. Ale nie tylko sztuka może zdobić i zadziwiać, pojawiając się w codzienności. Także meble mogą mieć w sobie ten szczególny artyzm, który sprawia, że wnętrze pięknieje i zaskakuje. Takie designerskie przedmioty znajdziemy na notodo.pl, gdzie odkryjemy m.in. oryginalne stoliki, regały, komody i konsole lustrzane, nietuzinkowe meble tapicerowane, artystycznie zaprojektowane krzesła.

Niekonwencjonalne dodatki dekoracyjne

Aranżując wnętrze, nie zapominajmy o tych rozmaitych dodatkach czy rekwizytach dekoracyjnych, które fantastycznie wpływają na całość kompozycji. Wszystko zależy od stylu, który pragniemy wyeksponować. W salonie w duchu glam sprawdzą się dekoracyjne lustra wiszące i stojące. Minimalistyczne lub bogato zdobione, egzotyczne, na przykład inspirowane sztuką marokańską. W romantycznej sypialni doskonale zaprezentują się dodatki rattanowe, jak ręcznie wyplatane kosze. W rustykalnej kuchni można powiesić malunki na drewnie lub zrobić dekoracyjną spiżarnię w regale z litego drewna.