Operacje plastyczne wybranych części ciała

Operacje plastyczne to obecnie bardzo często wykonywane zabiegi. Pozwalają one nie tylko na poprawę urody, ale również na podwyższenie komfortu życia. Jakie części ciała często poddaje się poprawkom i co można dzięki temu uzyskać?

Operacje plastyczne twarzy

Chirurgia plastyczna oferuje możliwość korekty praktycznie każdej części ciała. W przypadku twarzy najczęściej poprawia się nos, okolice oczu, usta, policzki i podbródek. Chęć korekty tych części twarzy spowodowana jest najczęściej widocznością procesów starzenia się. Wraz z wiekiem zmniejsza się między innymi ilość tkanki tłuszczowej, przez co policzki opadają. Można spróbować poprawić ich wygląd poprzez próby wypełnienia, jednak wtedy istnieje konieczność częstego poprawiania efektów. Odwrócenie procesu starzenia się nie jest oczywiście możliwe, ale można poprawić wygląd twarzy za pomocą tak zwanych implantów policzków. To również szansa dla osób, które od urodzenia mają słabo widoczne kości policzkowe. Decydując się na taką operację trzeba jednak pamiętać, że tak jak w przypadku implantów piersi co jakiś czas konieczna jest ich wymiana na nowe.

Operacje plastyczne brzucha

Plastyka brzucha to coś, z czego korzysta lub chciałoby skorzystać wiele osób. Pozwala ona na uzyskanie doskonałego wyglądu nawet w przypadku, gdy ćwiczenia fizyczne nie przyniosły rezultatu. Niestety – zabiegu nie można przeprowadzać u osób otyłych. W większości przypadków modelowanie tej części ciała polega przede wszystkim na odcięciu zbędnej skóry, która nie wygląda estetycznie i powoduje widoczną obwisłość brzucha. Taka operacja jest bardzo inwazyjna i często powoduje blizny, dlatego przed zdecydowaniem się warto omówić z lekarzem możliwe skutki. Zabieg plastyki brzucha uznaje się za jeden z najdroższych, jednak nadal decyduje się na niego wielu pacjentów, którzy nie mogą w inny sposób uzyskać poprawy wyglądu tej części ciała.

Operacje plastyczne ramion

Choć chirurgia plastyczna kojarzy się przede wszystkim z korektą części twarzy, to jednak oferuje ona znacznie więcej. Implanty mięśni pozwalają na uzyskanie harmonijnej sylwetki nawet w przypadku, gdy nie ma szans na uzyskanie jej drogą naturalną. Konieczność korekcji ramion może pojawić się także po chorobie lub wypadku. Z takiego zabiegu korzystają zwykle mężczyźni, ponieważ to w ich przypadku mięśnie ramion mają duże znaczenie. Korekta polega zazwyczaj na wszczepieniu implantu wypełnionego silikonem. Operacja nie zawsze daje idealny efekt w sytuacji, gdy poddawane jej jest tylko jedno ramię.