Ogród naszych marzeń – o jakich elementach pamiętać?

Planując urządzenie naszego wymarzonego ogrodu powinniśmy pamiętać o tym, jak istotne jest dopasowanie go do naszych indywidualnych potrzeb. Nie liczy się rozmiar naszego ogrodu – przy odpowiednim planowaniu możliwe jest stworzenie wyjątkowego miejsca pełnego kwiatów, odpowiedniego do odpoczynku i rekreacji. Od czego zacząć jego urządzanie?

Wymarzony ogród

Pierwszym krokiem będzie oczywiście określenie naszych potrzeb. Czy ogród ma być dla nas miejscem do wypoczynku? W takich przypadku koniecznie jest znalezienie odpowiedniej ilości miejsca na meble ogrodowe. Jeśli zależy nam również na kwiatach w planach naszych uwzględnijmy rabaty czy miejsce na kwiaty w doniczkach. Jeśli nasz ogród ma być placem zabaw dla dzieci powinniśmy zadbać przede wszystkim o gęstą trawę, która będzie stanowiła naturalny, miękki dywan w razi upadku.
Wybór trawnika nie będzie trudny – obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem są bez wątpienia trawniki rozwijane z rolek. Takie rozwiązanie jest niezwykle szybkie i pozwala na uzyskanie zachwycającego efektu. Trawniki w rolkach dostępne są w licznych sklepach ogrodniczych oraz w sklepach internetowych. W ich ułożeniu może nam pomóc pracownik sklepu.

Meble ogrodowe

Bardzo ważne jest dobranie odpowiednich mebli ogrodowych – w sklepach producentów znajdziemy ich naprawdę szeroki wybór! Wśród licznych modeli warto zwrócić szczególną uwagę na meble wykonane z technorattanu oraz aluminium. Oba te tworzywa są odporne na ścieranie, uszkodzenia, wnikanie brudu, zmienne warunki atmosferyczne. Nie blakną one również pod wpływem promieniowania słonecznego.
Technorattan jest tworzywem syntetycznym, tworzonym z włókien polimerowych. Oznacza to, że jego spójna struktura nie przepuszcza brudu, a utrzymanie mebla w czystości jest naprawdę proste.
O meblach technorattanowych czytaj więcej na gardenspace.pl.