Ogród – jak zająć się nim przez okres jesieni i zimy?

Okres jesienno-zimowy to czas w którym zdecydowanie powinniśmy zainteresować się stanem naszego ogrodu. Kiedy ciepłe dni są zdecydowanie za nami musimy zastanowić się nad konserwacją mebli ogrodowych, pergoli, schowaniem czy wyrzuceniem kwiatów sezonowych. Od czego zacząć? Jakie czynności okażą się najbardziej istotne?

Pierwszym krokiem jest oczywiście określenie stanu mebli ogrodowych. Jeśli posiadamy je od kilku lat tym bardziej powinniśmy być wyczuleni na wszelkie zarysowania, uszkodzenia czy pęknięcia. Meble ogrodowe poddawane są różnorodnym czynnikom – zmiennym temperaturom, obciążeniom. Niezauważone pęknięcia w szybkim czasie mogą przyczynić się do całkowitego zniszczenia mebla. O ile jest sens reperowania oczywiście możemy podjąć się naprawy, jednak w większości przypadków decydujemy się na kupno nowych mebli. Jakie wybrać?

Meble wprost od producenta

Z pewnością meble warto kupować u producentów – dzięki takim wyborom mamy pewność, że zakupione produkty będą posiadały wieloletnią gwarancję i w razie uszkodzenia możemy je reklamować. Wiele osób pragnie zaoszczędzić na kupnie mebli tego typu poprzez kupowanie mebli powystawowych w sklepach budowlanych czy ogrodniczych. Nie jest to dobra decyzja, gdyż takie meble często są uszkodzone. Niestety, nie ma możliwości ich późniejszego reklamowania.

Jeśli pragniemy ozdobić naszą ogród przed kolejnym sezonem warto zastanowić się nad dodatkiem takim jak pergola wolnostojąca. To idealne rozwiązanie dla osób szukających nietuzinkowych zadaszeń oraz ozdób. Pergole tworzone są z wysokiej jakości drewna, odpornego na uszkodzenia, zarysowania, działanie zmiennych warunków atmosferycznych.
Pergole uzupełnić można nie tylko meblami z technorattanu, ale też ciekawymi lampami.

Ogród przed zimą musimy również gruntownie uprzątnąć – grabimy liście, kosimy trawę, pozbywamy się starych doniczek, roślin jednorocznych.