Odżywianie włosów – dobierz odpowiednie kosmetyki!

Nasze włosy to nasza ozdoba – to nie ulega wątpliwości. Musimy jednak pamiętać, że tylko odpowiednia pielęgnacja może sprawić, że staną się one faktycznie piękne. Wszystko przez warunki w jakich żyjemy: nadmierne promieniowanie słoneczne wysuszona włosy, spaliny sprawiają, że stają się one mniej lśniące i zdrowe, stosowanie nieodpowiednich kosmetyków do pielęgnacji i stylizacji wpływa na nadmierne łamania i wypadanie włosów. Co zrobić w tej sytuacji?

Podstawą jest przyjrzenie się z bliska naszym włosom i określenie, jakie problemy je dotykają. Najczęściej wymieniane to rozdwojone końcówki, przesuszenie, łamanie, brak elastyczności. Kolejnym krokiem jest przyjrzenie się kosmetykom pielęgnacyjnym, które stosujemy każdego dnia. Warto czytać etykiety szamponów – im więcej zawierają parabenów, sztucznych barwników: tym gorzej dla naszej czupryny. Duża ilość chemicznych dodatków sprawia, że włosy tracą elastyczność, a skóra głowy staje się przesuszona. Efektem tego mogą powstawać zaczerwienienia, podrażnienia, a sama skóra jest podatna na przesuszenie, więc szybko możemy zauważyć łupież.

Jak ratować włosy?

Aby odwrócić proces zniszczeń, jakie dokonane zostały poprzez nieprawidłową pielęgnację, stylizowanie i czynniki zewnętrzne konieczne jest uzbrojenie się w cierpliwość. Przede wszystkim sprawdźmy, co ląduje na naszych talerzach. Powinny być to przede wszystkim warzywa i owoce, pełne witamin i soli mineralnych – są one niezbędne dla prawidłowego wzrostu włosów. Jeśli pragniemy wzbogacić nasz codzienny jadłospis koniecznie łykajmy witaminy z grupy A i D oraz wyciąg ze skrzypu polnego – taka mieszanka pozytywnie wpłynie na stan naszych włosów.

Kupmy także wysokiej klasy artykuły fryzjerskie – grzebień zastąpmy szczotką o miękkim włosiu, która przeczesze włosy, ale także wymasuje skórę głowy.