Odzież używana

Odzież używana to ostatnio asortyment bardzo często kupowany przez modnisie. Wbrew pozorom tego rodzaju odzież to też perełki modowe i coraz częściej dobre gatunkowo ubrania. W dzisiejszych czasach dostawcy odzieży używanej dbają o jakość towaru przywożonego z zagranicy. Wchodząc do sklepów z odzieżą używaną można mieć nadzieję, że znajdzie się coś dla siebie i to ni w byle jakiej jakości.

BRANŻA ODZIEŻY UŻYWANEJ NIE JEST WCALE TAKA SŁODKA

Jeżeli klienci są zadowoleni i jest ich dużo to jest to wielki sukces, ale branża odzieży używanej wciąż nie jest usłana różami. Zajmując się tego rodzaju interesem należy nie tylko pomyśleć o sklepie i sprzedaży detalicznej. Trzeba mieć dobrych dostawców, dobrą logistykę i dobrą sortownię takiej odzieży. Czasami osoby, które interesują się modą, uważają, że to wystarczy do prowadzenia sklepu z odzieżą używaną. Są jednak w błędzie, ponieważ przy tego rodzaju biznesie trzeba się dobrze starać by sprzedawany asortyment był dobrej jakości, modny, ciekawy a sklep by został uznany za dobry sklep z używaną odzieżą.

DOSTAWCA TO JEDNO A DETAL TO DRUGIE

Bardzo często właściciele sklepów z odzieżą używaną poszukują dostawców tego rodzaju asortymentu. Dobrzy dostawcy odzieży używanej są bardzo cenieni w branży second hand. Odzież dostarczana od dostawców jest segregowana i odkażana. Ważne jest by była to odzież odpowiednia do powtórnej sprzedaży, czyli ubrania nie mogą być stare, rozerwane, uszkodzone czy nieestetyczne.

RODZAJE SPRZEDAWANEJ ODZIEŻY

Wśród hurtowników odzieży używanej można do sklepów kupić odzież z następujących grup:
– odzież sortowana, jest to taka, która nie wymaga wiele wysiłku jeśli chodzi o przygotowanie jej do sprzedaży,
– odzież niesortowana, to taka, którą trzeba przebrać i wyselekcjonować jak najlepsze jej egzemplarze,
– outlet, są to końcówki linii i tutaj najwyższa cena za tego rodzaju towar to 30 – 40 zł za kg. W tej kategorii sprzedają się także towary w cenie od 50 – 100 zł za kg ale są to już bardzo luksusowe ubrania i nie zawsze sprzedaż takich produktów jest opłacalna.

SKĄD POCHODZI TEGO RODZAJU ODZIEŻ

Dostawcy odzieży używanej najczęściej przywożą ją ze Szwecji i Norwegii lub z Wielkiej Brytanii. Niemcy to państwo, z którego już coraz rzadziej sprowadza się tego rodzaju towar.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Angora – dostawcą odzieży używanej