Nożyczki fryzjerskie – główne narzędzie pracy

Oczywistym jest, że głównym narzędziem pracy każdego fryzjera są nożyczki. Fartuch fryzjerski kryje wiele innych przedmiotów, które znacznie ułatwiają wykonywanie modelowania oraz strzyżenia. Jednak zaznaczyć należy, że bez niektórych przyborów lub narzędzi fryzjer mógłby sobie poradzić.

Dobre wyposażenie w artykuły fryzjerskie usprawni pracę salonu oraz wywoła pozytywne wrażenie na kliencie. Ktoś z nas jest sobie w stanie wyobrazić zakład fryzjerski z jednymi nożyczkami czy też niewielką ilością pozostałych akcesoriów.

Rodzaje nożyczek fryzjerskich

Nożyczki fryzjerskie znacznie różnią się od biurowych, przede wszystkim są wykonane z polerowanej stali szlachetnej oraz ich kształt dopasowany jest do dłoni, dzięki czemu zapewniają swobodę ruchów. Na rynku dostępne są nożyczki od 4,5 cala do 7. Budowa nożyczek składa się z ostrza, nakrętki oraz ramienia. W większości zakładów fryzjerzy dokonują strzyżenia przy pomocy następujących nożyczek:

  • o pełnym ostrzu;
  • degażówki ząbkowane jedno lub dwustronne – ich ostrza maja różny rozstaw ząbków. Używane do zmieszania objętości włosów;
  • nożyczki punktując są używane w celu podkreślenia efektów strukturalnych;
  • nożyczki z wygiętym ostrzem służące do technik strzyżenia mających na celu zwiększenie objętości włosów.

Website: