Nowoczesne trendy w sypialni

Sypialnia to w każdym mieszkaniu wyjątkowe pomieszczenie. Niezależnie od tego, czy dysponujesz rozległą przestrzenią czy tylko niewielkim pokoikiem, warto starannie urządzić tę strefę. Jakie rozwiązania proponują w tym sezonie najlepsi designerzy? Jakie elementy pozwolą poczuć Ci się w sypialni naprawdę wyjątkowo? Sprawdź!

Drewno w roli głównej

Coraz bardziej doceniamy produkty unikatowe. Nie chcemy wyposażać swoich mieszkań w nietrwałe, produkowane masowo meble zbudowane ze sklejki i materiałów drewnopochodnych. Miejsce mebli z sieciówek zajmują teraz starannie wykonane meble z drewna. Wydaje Ci się, że meble z litego drewna nie do końca współgrają z dominującym we wnętrzach minimalizmem? Nic bardziej mylnego! W dobrych sklepach (na przykład na stronie visby.com.pl) znaleźć możesz niebanalne projekty o prostej, lekkiej konstrukcji. Połączenie nieskomplikowanych, geometrycznych form i usłojonej, nieregularnej struktury drewna wnosi do wnętrz świeżość, ciepło i naturalność.

Swoboda i brak granic

Nastrojowa kąpiel w sypialni? Dlaczego nie! Architekci realizują w modnych domach coraz śmielsze wizje. Hitem aranżacyjnym w ostatnim sezonie jest znoszenie granic między pomieszczeniami. Chętnie łączymy w jedną, spójną całość już nie tylko kuchnie i salony, ale również sypialnie i łazienki. Takie rozwiązanie z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom awangardowych form i nieszablonowych aranżacji.

Wypoczynek w królewskim stylu

Do łask wracają łóżka z baldachimami. Modele dostępne w sklepach w mistrzowski sposób łączą w sobie dekoracyjność królewskich posłań z nutą współczesnego minimalizmu. Geometryczne stelaże z drewna świetnie komponują się z pluszowymi i futrzanymi narzutami oraz pledami z wełny czesankowej.