Nietuzinkowe meble ogrodowe

Chcąc stworzyć własne miejsce wypoczynkowe w ogrodzie czy na tarasie nie trzeba wiele czasu na szukanie pomysłu na aranżację. Współcześnie możemy korzystać z gotowych propozycji znanych i cenionych producentów, którzy co roku przygotowują dla nas nowe, inspirujące kolekcje. Jakie kryterium przyjąć podczas szukania mebli ogrodowych? Co powinno być dla nas ważne?

Meble odporne na zmienne warunki atmosferyczne

Jednym z najważniejszych kryteriów podczas wyboru mebli ogrodowych jest ich trwałość. Pamiętajmy, że meble pozostawać będą na zewnątrz, narażone będą na działanie wilgoci, wysokich i niskich temperatur, działanie silnego promieniowania słonecznego. Niezwykle ważne jest, aby takie meble były wykonane z wysokiej jakości materiałów. Wśród najchętniej stosowanych tworzyw wymienia się aluminium malowane proszkowo – tworzy ono nowoczesne stelaże, odporne na działanie wilgoci i pojawianie się ognisk rdzy. Aluminium posiada niską wagę, co przekłada się na niską wagę finalną samego mebla.

Śród najchętniej wymienianych mebli wymienia się komplety technorattanowe. Włókno technorattanowe to materiał syntetyczny, wysoce odporny na wnikanie brudu, łatwy w czyszczeniu. Meble technorattanowe zamknięte są w dużych kolekcjach, w których znajdziemy takie elementy jak sofy narożne, fotel podwieszany, fotele, krzesła, stoły kawowe.

Jak stworzyć wyjątkową aranżację w ogrodzie?

Chcąc zaprojektować piękne miejsce wypoczynkowe postawmy na dopasowane do naszych potrzeb meble. Chcąc przyjmować gości i wspólnie spędzać czas postawmy na klasyczne sofy narożne i fotele. Jeśli cenimy sobie posiłki spożywane pod chmurką najlepszym rozwiązaniem będzie komplet złożony z obszernego stołu z drewna tekowego oraz wygodnych krzeseł rotangowych.

 

Website: