Nietrzymanie moczu – najczęstsze przyczyny

Niekontrolowany wyciek moczu znany też jako nietrzymanie moczu to jeden z najczęściej występujących kobiecych problemów ze zdrowiem intymnym. Jego występowanie wpływa zarówno na komfort życia osobistego, jak i zawodowego. Pomimo tego, że współczesna medycyna potrafi sobie z nim coraz lepiej radzić, nadal zaledwie jedna na cztery kobiety zgłasza się do lekarza.

Problem nie ma jednej tylko przyczyny. Wśród tych, które najczęściej dają o sobie znać wymienia się przede wszystkim wiek pacjentek. Zwraca się jednak również uwagę na to, że prawdopodobieństwo wystąpienia choroby zwiększa się wraz z liczbą ciąż i porodów, ona sama zaś może być zarówno konsekwencją urazów rdzenia kręgowego, jak i schorzeń o podłożu neurologicznym. Winna bywa nadwaga i otyłość, skłonność do zaparć, przewlekły kaszel oraz operacje ginekologiczne. Choroba pojawia się też częściej wśród kobiet wyczynowo podnoszących ciężary i uprawiających zapasy. Obecnie mówi się o kilku typach nietrzymania moczu, warto przy tym pamiętać, że w każdym przypadku można znaleźć rozwiązanie problemu.

Nietrzymanie moczu – leczenie

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat nietrzymania moczu oraz sposobie leczenia sprawdź ofertę w Szpitalu Medfemina – nietrzymanie moczu Wrocław.