Nieestetyczne przebarwienia – jak się ich pozbyć?

Problem przebarwień na skórze dotyka znacznej części społeczeństwa. Nierównomierny koloryt skóry może budzić zakłopotanie i powodować dyskomfort u osoby, która zmaga się z tym problemem dermatologicznym. Jak radzić sobie z przebarwieniami, z którymi nie są w stanie poradzić sobie kremy rozjaśniające i których nie zamaskuje codzienny makijaż?

Mezoterapia igłowa – ratunek dla Twojej skóry

Bronią w walce o przywrócenie swojej skórze zdrowego wyglądu jest medycyna estetyczna. Nowoczesne zabiegi pozwalają na wyeliminowanie dokuczliwych dolegliwości bez uciekania się do inwazyjnych metod. Osobom, które chcą ujednolicić kolor swojej skóry, dedykowana jest mezoterapia, czyli zabieg polegający na iniekcyjnej aplikacji w wybrane części ciała odżywczego koktajlu zawierającego odpowiednie substancje, na przykład  witaminy, kwas hialuronowy, wyciągi roślinne, kwasy organiczne, kofeinę, oligoelementy czy związki z grupy glikozaminoglukanów. Przeprowadzany przez lekarza zabieg jest bezbolesny i nieinwazyjny.

Efekty mezoterapii

Rozjaśnienie przebarwień, rozświetlenie skóry i ujednolicenie tonacji nie są jedynymi efektami, jaki daje rewolucyjny zabieg. Mezoterapia jest również polecana pacjentom, którzy chcą poprawić napięcie skóry i dogłębnie ją odżywić, wyostrzyć rysy twarzy, wygładzić drobne zmarszczki, zniwelować blizny (na przykład po trądziku), usunąć rozstępy, zredukować cellulit czy pozbyć się problemów z łysieniem. Uzyskany rezultat uzależniony jest przede wszystkim od rodzaju preparatu umieszczonego pod skórą. Co ważne, zbawienny wpływ na kondycję skóry mają nie tylko substancje aktywne, ale również sposób nakłuwania skóry, która jest pobudzana do samoistnej regeneracji. Więcej informacji na temat zabiegu wolumetrii znajdziesz na stronie  filine.pl.

 

 

 

Website: