Nieco zapomniane śliwki w occie winnym

Obecnie coraz częściej mamy kłopoty ze zdrowiem. Bezpośrednią przyczyną wielu chorób jest brak witamin w organizmie. Jesteśmy mniej odporni, ponieważ nie uważamy na to, co jemy. Szczególnie w sezonie letnim powinniśmy jeść dużo warzyw oraz owoców, jednak nie wszyscy za nimi przepadają. Czy można to w jakiś sposób zmienić?

Śliwki w occie winnym doskonałym rozwiązaniem

Przyczyną bardzo wielu przeziębień jest przede wszystkim niska odporność. Bierze się ona między innymi z braku wielu witamin. Jeżeli nie chcemy zbyt osłabić naszego organizmu, powinniśmy przede wszystkim zdecydować się na jedzenie więcej warzyw oraz owoców.

Jedak nie wszyscy lubią je jeść w surowej postaci. Doskonałym rozwiązaniem w tym przypadku jest własnoręczne wykonywanie różnego rodzaju przetworów z owoców. Coraz bardziej popularne ze względu na swój delikatny smak są śliwki w occie winnym.

Składniki niezbędne do przygotowania śliwek w occie winnym

Aby przygotować tego typu przetwory potrzebujemy niezbędnych składników. Przede wszystkim warto zakupić dobrej jakości owoce.

Z dwóch kilogramów śliwek jesteśmy w stanie zrobić do 8 słoiczków przetworów. Warto pamiętać, iż potrzebny nam będzie również cukier, ocet winny oraz woda, a także cynamon oraz goździki, jak również ziele angielskie.

Jak przygotować śliwki w occie winnym?

Wbrew pozorom tego typu przetwory przygotowuje się bardzo szybko. Przede wszystkim początkowo powinniśmy ułożyć owoce w słoikach. Jednak należy pamiętać, aby możliwie były na tej samej wysokości, dzięki temu będzie znacznie łatwiej je pasteryzować.

Kolejno powinniśmy przygotować zalewę. Należy wykorzystać wodę z octem, a także cukrem, goździkami oraz cynamonem. Jeżeli już się zagotuje, powinniśmy ją wlać do słoików. Kolejny etap to pasteryzacja.

Wbrew pozorom przygotowanie śliwek w occie winnym nie zajmuje dużo czasu. Wystarczy jedynie wykonać odpowiednią marynatę i kolejno zalać owoce. Warto pamiętać, iż takie przetwory mogą stać w naszej spiżarni aż rok. Z pewnością śliwki będą doskonałym przysmakiem szczególnie w długie, zimowe wieczory.

Śliwki w occie winnym znajdziesz w sklepie Vitapol