Napisać historię życia od nowa

Nowy Początek – taki naprawdę wielki i prawdziwy, który oznacza odnowienie naszej biograficznej opowieści. W pewnym momencie życia każdy o nim marzy, mając na koncie różne porażki i niepowodzenia. Zacząć wszystko jeszcze raz. Albo chociaż zmienić kilka rzeczy. Cofnąć bieg wydarzeń. Podjąć inne decyzje. Ukształtować swoje losy świadomie, wiedząc o tym, co się wydarzyło. Niestety, tylko w bajce możemy odmieniać przyszłość.

Zobacz, jakie życie jest piękne!

W pisaniu własnej historii, tej szczęśliwej i pięknej, pomaga odpowiednia mobilizacja i inspiracja. Na przykład osobista fotoksiążka – zapis naszej przeszłości i tego, co w niej najdoskonalsze. Miniona historia i odnalezione spełnienie to najlepszy bodziec do działania. Do tworzenia dalszego ciągu prywatnej opowieści, w której kolejne akapity to: radość, miłość, satysfakcja, przyjaźń, lekkość bycia, bliskość ukochanych osób. Prywatny fotokalendarz pomoże nam spojrzeć na nasze życie z innej perspektywy i dostrzec w nim wszystko to, co najpiękniejsze.

Uwierz we własne możliwości!

Żeby znaleźć w sobie pokłady energii, trzeba dać się ponieść inspiracji. Także tej płynącej z przeszłości. Niekiedy niepotrzebnie przekreślamy wszystko to, co nam się przytrafiło i nie doceniamy dobrych wydarzeń i spraw. Żeby budować Nowy Początek, trzeba wykorzystać potencjał przeszłości. To może się udać, kiedy na spokojnie opowiemy sami sobie własną historię, oglądając zdjęcia, patrząc z perspektywy czasowej.

Napisz dobre zakończenie

Nie warto przekreślać naszych doświadczeń. Lepiej twórczo je wykorzystać do budowania niezwykłego dzieła życia. Każdy ma szansę zostać artystą, który świadomie komponuje swoją biografię. Nawet jeśli początek czy środek historii okazał się nieudany, to zakończenie może przerastać nasze najśmielsze marzenia.