Najważniejsze wiadomości o europojemnikach i pojemnikach sztaplowanych

Europojemniki plastikowe są w pełni zgodne z europejską jakością i standardami technicznymi. Warto zaznaczyć, że są wytrzymałe, trwałe i łatwe do czyszczenia. Zarówno pojemniki euro jak i pojemniki sztaplowane stanowią standardowe rozwiązanie w zakresie zwrotnego pakowania oraz transportu.

Dokładny opis europojemników

Pojemniki euro najczęściej mają żebrowane dno. Wówczas idealnie nadają się do stosowania na przenośnikach i w automatycznych systemach składowania. Bardzo ważne jest to, że bez najmniejszych problemów wytrzymują bardzo wysokie obciążenia. Europojemniki mają bardzo dużą ilość wariantów ścian, uchwytów, dna oraz kolorów. To powoduje, że możemy w nich transportować mnóstwo przedmiotów w sposób uporządkowany. Ponadto każdy pojemnik euro posiada specjalne ergonomiczne uchwyty, które są odpowiednie do ich manualnego transportu. Jeżeli chodzi o materiały, to pojemniki euro wykonane są z bezwonnego i bezzapachowego materiału, odpornego na kwasy i zasady. Jeżeli chodzi o zakres temperatur, to jest naprawdę imponujący. Wynosi on od – 40C do +100°C.

Europojemniki mają kilka rodzajów pasujących pokryw. To klienci zdecydują, które będą spełniać ich oczekiwaniom i wymaganiom. Pokrywa może być nakładana, na zawiasach, na haczykach, wciskana lub formowana próżniowo, której głównym celem jest ochrona przed kurzem. Jeżeli chodzi o rodzaje zamknięć to mogą to być zawiasy lub
zatrzaski samoryglujące.

Dlaczego warto stosować pojemniki euro?

Europojemniki mają mnóstwo zalet. Najważniejszą z nich jest to, że dzięki nim można w łatwy sposób utrzymać porządek w każdym magazynie. Wystarczy jedynie za pomocą metalowego klipsa przypiąć karteczkę z informacją o zawartości pojemnika. Ponadto są niepodatne na odkształcenia, wytrzymałe i kompatybilne w stosie. Warto dodać, że wymiana opakowań bezzwrotnych na plastikowe pojemniki euro wielokrotnego użytku może przynieść znaczące oszczędności dla firmy.

Czym są pojemniki sztaplowane

Na rynku dostępne są również pojemniki sztaplowane. Wykonane są z
wysokiej jakości tworzywa, a ponadto są wytrzymałe na obciążenia ładunkiem. Ich istotną cechą jest to, że są odporne na uszkodzenia mechaniczne i działanie wszystkich kwasów i zasad. Można je stosować w temperaturach od -30 do +60°C. Wymiary pojemników sztaplowanych
odpowiadają wymiarom europalet i dzięki temu umożliwiają oszczędność kosztów transportu i przestrzeni magazynowej.

Gdzie można je wykorzystać?

Pojemniki sztaplowane można z powodzeniem wykorzystać w przemyśle oraz handlu. Ważne jest to, że z powodzeniem mogą być wykorzystywane w przemyśle spożywczym, ponieważ są wykonane z wysokociśnieniowego polietylenu wtryskowego, który jest dopuszczony do kontaktu z żywnością. Świetnie sprawdzają się w przemyśle motoryzacyjnym, ponieważ są wykonane z materiałów odpornych na większość chemikaliów i rozpuszczalników.