Na co zwrócić uwagę wybierając maszyny do lodów?

Na rynku jest bardzo wielu godnych uwagi producentów maszyn do lodów, dlatego też wybranie solidnego sprzętu, może być dla wielu osób sporym wyzwaniem. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, na które elementy warto zwrócić uwagę, aby kupić maszyny do lodów na lata.

Jaka wielkość misy mrożącej?

W pierwszej kolejności warto poważnie zastanowić się nad tym, jaką wielkość misy mrożącej wybrać. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, aby to właśnie misa jest najważniejszym elementem maszyn do lodów. Na pierwszy rzut oka może wydać się, że im większa misa tym lepiej, ale niestety wcale tak nie jest. Przed dokonaniem zakupu warto zmierzyć ile miejsca mamy w zamrażarce, aby móc skorzystać z jej dobrodziejstwa.

Godne polecenia są przede wszystkim modele z dwiema mniejszymi misami, w których można dokładnie wymieszać lody, dzięki czemu zdecydowanie lepiej będą smakować. Warto zwrócić uwagę także na system mieszadeł oraz moc. Przy większym misach, niezbędny jest oczywiście mocniejszy i bardziej energochłonny sprzęt.

Wielkość maszyny ma znaczenie

Profesjonalne maszyny do lodów są tego typu urządzeniami, z których korzysta się przede wszystkim w sezonie letnim. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że latem trzeba znaleźć odpowiednie miejsce, gdzie urządzenie będzie przechowywane.

Na półkach sklepowych można znaleźć nie tylko łatwe do przechowywania maszyny do lodów w kształcie zwykłego miksera, ale również dość duże maszyny, które ciężko jest schować w niewielkiej kuchni. Warto zadbać również i o to, aby maszyny były łatwe w utrzymaniu czystości, dzięki czemu służyć będą przez wiele długich lat.

Jaka moc maszyn do lodów?

Aby przygotować pyszne lody trzeba poświecić nieco cennego czasu na ich wyrobienie, dlatego też wydajność sprzętu odgrywa kluczową rolę. Wydajność ma bezpośredni związek z mocą urządzenia, dlatego też przy zakupie nowego sprzętu, warto zwrócić uwagę właśnie na ten parametr.

W dzisiejszych czasach producenci oferują głównie maszyny do lodów o mocy od 60W do 100W, które w zupełności wystarczą do przygotowania domowych lodów dla całej rodziny. Pamiętać należy również i o tym, że mocniejsze silniki starczą na dłużej, dlatego też warto postawić na modele o dużej mocy.

Maszyny do lodów znajdziesz w ofercie Gastrosilesia.pl