Na co zwracać uwagę przy zakupie baterii

Większość ludzi wybierających się do sklepu po baterie łazienkowe lub kuchenne zerka jedynie na sposób montażu. Jednakże mało kto ma świadomość tego, że bateria to inwestycja na lata i montaż nie jest najważniejszym czynnikiem, którym powinien się kierować odpowiedzialny kupujący. Tak więc na co należy zerkać przy okazji kupna baterii?

WYDAJNOŚĆ PRZEPŁYWU

Cecha ta ma decydujący wpływ na to, jak szybko będzie można przygotować sobie kąpiel. Wydajność najłatwiej jest określić jako ilość wody, która może przepłynąć przez baterie w ciągu okresu pomiarowego. Największą wydajność przepływu mają baterie podtynkowe, natomiast najmniejszą baterie sztorcowe z jednym uchwytem. Aby podnieść jakość produktów producenci starają się połączyć jak najlepszą wydajność z jak najmniejszą ceną. Towary najlepszych firm, takie jak Grohe bateria, mają ten współczynnik na bardzo wysokim poziomie.

ZUŻYCIE WODY

Jest to bodajże najważniejsza cecha, na którą należy spoglądać przy zakupie baterii. Zużycie wody determinuje to jaką ilość życiodajnego płynu będzie pobierać armatura do funkcjonowania. Nie trzeba chyba mówić, że wszystkim zależy żeby była ona jak najmniejsze. Wybranie baterii z małym zużyciem wody pozwala na znaczne oszczędności.

Dodatkowym bonusem jest możliwość dbania o środowisko naturalne. Jeśli ktoś ustanawia współczynnik zużycia wody jako priorytet przy wyborze baterii to powinien się zastanowić nad zakupem Grohe baterii. Są one wyposażone w specjalne czujniki regulujące rozmiar strumienia wody oraz system perlatory eko- napowietrzający wylatujący z baterii strumień i tym samym zmniejszający zużycie.

WYSOKOŚĆ WYLEWKI

Dla laików: wylewka to ta część baterii, która wystaje ponad ścianę, ewentualnie umywalką. Od tego jak wysoko się ona znajduje, zależy rozmiar tego, co będzie można podstawić pod baterię. Wysokie wylewki są o wiele bardziej funkcjonalne, aczkolwiek te niskie wydają się bardziej estetyczne. Produkty dobrych firm, takie jak Grohe bateria pozwalają na dynamiczne regulowanie wysokości wylewki.

DOTYKOWE CZY NIEDOTYKOWE

Czujniki dotykowe montowane w bateriach są stosunkową nowością. I o ile pozwalają one na zmniejszenie zużycia wody, to ich wysoka awaryjność połączona z dużymi kosztami napraw odstrasza wielu klientów. Polecane są tym, którzy są zdecydowani na dużą ilość elektroniki w kuchni i łazience.

Podczas kupowania baterii każdy powinien zwracać uwagę na cztery wyżej wymienione czynniki. Jednakże należy też przyjąć uniwersalną zasadę kupowania produktów dobrych i uznanych marek, takich jak Grohe baterie. Dopiero połączenie jakości i dobrych parametrów da baterię która zadowoli nawet najbardziej wymagającą klientelę.Grohe bateriaGrohe bateriaNa co zwracać uwagę przy zakupie baterii, Grohe bateria, aranżacja, aranżacja wnętrzNa co zwracać uwagę przy zakupie baterii, Grohe bateria, aranżacja, aranżacja wnętrz

Website: