Mleko zastępcze dla szczeniąt

Szczenięta, tak samo jak małe dzieci potrzebują odpowiedniego pożywienia, aby mogły zdrowo rosnąć, oraz prawidłowo się rozwijać.

Jak można im pomóc? Jak zagwarantować szczeniakom zdrowy rozwój w szczególnych przypadkach?

Szczenięta i ich potrzeby

Zapotrzebowanie szczeniąt w składniki odżywcze jest ogromne. Niezbędne są one do prawidłowego rozwoju układu nerwowego, pokarmowego i innych bardzo ważnych części ciała pieska.

W momencie przyjścia na świat miotu, okazuje się, że matka nie jest w stanie ich wszystkich wykarmić i zagwarantować im potrzebne dla ich rozwoju pożywienie w wystarczającej ilości. W miocie najczęściej rodzi się około 6 szczeniąt. Przy takiej liczbie psich dzieciaków, ich matka bez problemu może zagwarantować każdemu z nich odpowiednią ilość pokarmu i zawartych w nim niezbędnych składników odżywczych i witamin. Niestety, zdarzają się także przypadki, w których matka ginie, a cały miot zostaje osierocony, i odcięty od mleka. Są to skrajne przypadki, jednakże w przypadku ich zaistnienia niezbędna jest pomoc ludzi.

Mleko dla szczeniąt

Na rynku pojawia się coraz więcej nowości związanych z odżywaniem szczeniąt. Jednym z nich jest mleko dla szczeniąt, mające na celu zastąpienie mleka matki. Pokarm modyfikowany jest równie bogaty w składniki odżywcze i witaminy jak mleko psiej mamusi. W przypadku, gdy suczka nie jest w stanie wykarmić całego miotu, lub zaistniały inne komplikacje, wówczas najlepszym wyborem będzie mleko modyfikowane specjalnego przeznaczenia dla szczeniąt. Jest ono stworzone specjalnie dla małych brzuszków psich głodomorów, które z każdym dniem potrzebują coraz więcej pokarmu, aby móc się zdrowo i szybko rozwijać. Mleko modyfikowane dla szczeniaków posiada wiele niezbędnych do rozwoju witamin oraz minerałów w odpowiednich dla wieku piesków ilościach. Jest ono podstawowym pokarmem w przypadku braku mleka matki i ma za zadanie w stu procentach je zastąpić. Obecność białka i tłuszczów pozwala na szybki wzrost, zaś witaminy i minerały wspomagają szczenięta w rozwoju oraz poznawaniu świata od początku ich życia.

 

 

Bez wątpienia starajmy się dbać jak najlepiej o nasze małe, zwierzęce pociechy, ponieważ są one całkowicie uzależnione od człowieka i kompletnie bezbronne. Tylko dzięki nam małe sierotki mogą rozwijać się w sposób prawidłowy, za co podziękują nam swoją miłością, przyjaźnią i oddaniem.