Mieszkania na sprzedaż z rynku wtórnego

W życiu każdego z nas nadchodzi taki moment, że chcemy się usamodzielnić, wyprowadzić. Szczególnie często taką decyzję podejmują mieszkańcy większych miast, jak n. Legnicy, czy też osoby pragnące wyprowadzić się z rodzinnej wsi i poszukać w mieście lepszych perspektyw. Jednak wiadomo- domy w Legnicy, czy innym mieście na dolnym śląsku kosztują…

Mieszkania na sprzedaż- rynek wtórny

Co zrobić w takiej sytuacji? Wiadomo przecież, że każda młoda osoba zazwyczaj ma ograniczone fundusze. Czy to oznacza, że musimy już zrezygnować w ogóle z kupna mieszkania? Nie, po prostu trzeba zajrzeć na rubrykę mieszkań na sprzedaż pochodzących z rynku wtórnego.

Co to oznacza? Na rynku wtórnym znajdują się mieszkania, które nie są nowe. Innymi słowy zamieszkiwali je przez jakiś czas lokatorzy i teraz sprzedają, ponieważ wolą kupić mniejsze, większe- z różnych powodów. Dla nas ważne jest to, że takie mieszkania są znacznie tańsze od nowych.

Zakup mieszkania na sprzedaż

Pamiętajmy jednak o tym, że w przypadku mieszkań z rynku wtórnego musimy dokładnie tak samo sprawdzić wszystko przed zakupem. To, że mieszkanie było zajmowane przez innego lokatora, nie oznacza wcale, że czynsz jest adekwatny do warunków i metrażu. Ponadto warto sprawdzić, jakich będziemy mieć sąsiadów, jakie są warunki w mieszkaniu itp.

Należy także koniecznie sprawdzić czy nie jest głośno, czy okolica nam odpowiada, czy będziemy mieć blisko do pracy. Ponadto warto również zastanowić się, czy blisko jest sklep, apteka itp. Może to są szczegóły, jednak jeśli np. zachorujemy i odkryjemy dopiero wtedy, że najbliższa apteka i przychodnia są daleko, może to zburzyć naszą dotychczasową satysfakcję z mieszkania.

Czy warto wybrać mieszkanie na sprzedaż z rynku wtórnego?

Na pewno spotkamy się z niektórymi opiniami, że mieszkanie na sprzedaż z rynku wtórnego jest gorsze. Jest to nieprawda. Przede wszystkim bowiem – bardzo możliwe, że uda nam się trafić świetną ofertę i nasze mieszkanie nie tylko będzie miało niski czynsz, lecz jeszcze dobry metraż i świetna lokalizację.

Niektórzy również na pewno wypomną nam ,że takie mieszkanie na pewno jest do remontu. I rzeczywiście- zazwyczaj nawet jeśli jest ono odnowione, to przecież poprzedni właściciel mógł preferować inny styl wnętrz niż my. Jednak z drugiej strony pomyślmy, że dzięki remontowi takiego mieszkania będzie ono dokładnie takie, jakie sobie wymarzyliśmy!

Artykuł powstał we współpracy z Modernbud

Website: