Mezoterapia włosów – problem wypadania włosów rozwiązany

Problem wypadania włosów dotyka coraz większą ilość osób. Nie ma znaczenia, czy chodzi o mężczyzn, czy kobiety, ani także o ich wiek. Większe lub mniejsze utraty włosów stają się coraz powszechniejsze.
Odpowiedzialna za to jest zła dieta, niezdrowy tryb życia, ale także uwarunkowywania genetyczne lub różnego rodzaju choroby.Nie jest to jednak sytuacja bez wyjścia, ponieważ z powodzeniem na tego typu problemy stosuje się zabieg, który nazywa się mezoterapia igłowa skóry głowy.

Czym jest mezoterapia włosów?

Mezoterapia jako zabieg istnieje w medycynie już od początku XX wieku. Wykorzystywana była początkowo do leczenia żylaków lub migreny. Z biegiem lat odkryto jej pozytywne działanie w procesie odmładzania skóry, w walce z cellulitem, ale przede wszystkim na procesie regeneracji włosów.Mezoterapia włosów to zabieg, który polega na wstrzykiwaniu poprzez niewielkiej wielkości igły substancji odżywczych w skórę głowy, w miejscach, które dotknięte zostały problemem wypadania włosów. Specjalnie zaprojektowana mieszanka witamin, środków odżywczych i leków, skutecznie powoduje zahamowanie procesu wypadania włosów, a także rozpoczęcie regeneracji uszkodzonych cebulek włosowych.Zabieg sam w sobie nie jest zbyt bolesny i trwa zaledwie 30 minut, więc nie wiążą się z nim żadne nieprzyjemności.

Mezoterapia igłowa włosy — jak wygląda zabieg?

Mezoterapia igłowa włosy to zabieg, który dzieli się na dwie fazy. W pierwszej z nich pacjent podawany jest nakłuwaniu przynajmniej raz w tygodniu, przez okres 2 miesięcy. Po tym okresie przechodzi się do fazy drugiej leczenia wypadania włosów, czyli jednorazowej wizyty raz w miesiącu, przez okres nawet do 6 miesięcy.Takie rozbicie procesu leczenia gwarantuje, że zostanie ono możliwie najlepiej przyjęte przez organizm i dzięki temu uzyska się najlepsze możliwe efekty lecznicze.

Skutki uboczne

Jak każdy zabieg, tak również mezoterapia igłowa skóry głowy wiąże się z pewnego rodzaju ryzykiem wystąpienia określonej reakcji organizmu. Do najczęstszych skutków ubocznych z pewnością zaliczyć można zaczerwienie się skóry głowy w miejscu wprowadzania środków odżywczych, a także możliwe zasinienie skóry.Do zdecydowanie rzadziej występujących, lecz ważnych wspomnienia są powstające na skórze blizny. I choć zabieg sam w sobie nie jest zbyt inwazyjnym, to jednak ryzyko powstania blizn nadal istnieje. Mimo wszystko, nawet gdyby blizny wystąpiły, to powinny zniknąć już po koło 3 dobach od zabiegu.