Meble, stoły i lampy na taras – jak zaaranżować przestrzeń przy domu?

Zaaranżowanie tarasu to świetna zabawa – przekonują o tym producenci mebli ogrodowych i tarasowych, jak również sami architekci. Olbrzymi wybór mebli i dodatków, jak również materiałów wykończeniowych sprawia, że taras może stać się zamiennikiem salonu w okresie wiosny, lata czy wczesnej jesieni. Jak poradzić sobie z urządzeniem tego miejsca? Warto zainspirować się propozycjami znanych producentów i wykorzystać ich pomysły!

Zmień oblicze tarasu na lepsze!

Taras to przestrzeń bardzo funkcjonalna – możemy na nim spędzać długie godziny podczas rozmów z przyjaciółmi, urządzać niewielkie przyjęcia, podawać posiłki dla rodziny czy też samotnie korzystać z chwil ciszy w pełnym słońcu. Dobrane odpowiednich mebli będzie kluczem do zapewnienia sobie i naszym gościom komfortu. Jakie propozycje mają dla nas sami producenci?

Wśród najchętniej wybieranych mebli należy wymienić meble technorattanowe. Początkowo tworzywo to miało jedynie zastępować naturalny rotang, szybko jednak okazało się, że jest on nie tylko znacznie wytrzymalszy, ale też możliwe jest tworzenie ciekawszych wzorów kolekcji. Dzisiaj technorattan niepodzielnie króluje w naszych ogrodach i na tarasach. Tworzywo to jest wysoce odporne na zmienne warunki atmosferyczne, niskie czy wysokie temperatury, silne promieniowanie słoneczne, działanie wilgoci. Nieporowata struktura technorattanu sprawia, że brud czy wilgoć nie wnikają do wnętrza, a właściciele nie muszą trudzić się, aby wyczyścić powierzchnię mebla.

Dodatki, które zmienią oblicze tarasu!

Aby nadać powierzchni tarasu wyjątkowego wyglądu warto wybrać odpowiednie dodatki. Ciekawszymi lampy na taras, które projektowane są zgodnie z obowiązującymi trendami. Dzięki lampom możliwe będzie korzystanie z tarasu również po zmroku. Delikatne i ciepłe światło sprawią, że taras nabierze tajemniczego i bajkowego wyglądu.