Meble balkonowe w okresie późnego lata

Balkon to idealne miejsce na to, aby odpocząć i odciąć się od codziennego zgiełku. Odpowiednio zaaranżowany i wyposażony może stać się miejscem relaksu. Stworzenie takiej przestrzeni nie będzie trudne – wystarczy nieco inspiracji i pomysłów. Jakie meble i dodatki na balkon wybrać?

Podstawa to wygodne meble balkonowe

Bez wątpienia wygoda na balkonie będzie wiązać się z odpowiednio dobranymi meblami balkonowymi. Znajdziemy je przede wszystkim u topowych producentów mebli ogrodowych. Kupując u sprawdzonego dostawcy możemy mieć pewność, że meble będą wykonane z wysokiej klasy materiałów, odpornych na zmienne warunki atmosferyczne czy niskie i wysokie temperatury. Jakie meble wybrać? CO oferują producenci?

Technorattan czy aluminium – co się sprawdzi na balkonie?

Zasadniczo w sklepach producentów znajdziemy meble w dwóch rodzajach: technorattanowe i aluminiowe. Meble technorattanowe od lat cieszą się dużym zainteresowaniem: są nie tylko eleganckie, ale również bardzo wytrzymałe. Technorattan jest tworzywem o wysokiej odporności na uszkodzenia, ścieranie, wnikanie brudu. Dzięki zastosowanie tworzyw wysokiej jakości możemy mieć pewność, że przez długie lata meble takie zachowają wspaniały wygląd. Zestawy technorattanowe udostępniane są w szerokiej gamie kolorystycznej. Meble balkonowe wykonane z technorattanu to przede wszystkim niewielkie fotele i stoliki kawowe.

Czy kupno mebli balkonowych późnym latem ma sens?

Końcówka lata to idealny moment na kupno mebli balkonowych – zazwyczaj krok taki podejmujemy myśląc już o przyszłym sezonie. Obecnie w sklepach producentów znajdziemy meble w znacznie niższych cenach – wszystko to za sprawą obniżek sezonowych. Podczas wyprzedaży możemy korzystać z rabatów nawet do -40%! Promocje dotyczą nie tylko mebli, ale także dodatków takich jak poduszki na meble.

Zabezpieczamy meble balkonowe na jesień

W okresie jesiennym zimowym ochrona mebli balkonowych jest priorytetem, szczególnie jeśli nie chcemy znosić ich do piwnicy czy na strych. Nie musimy jednak obawiać się mrozów i brudu – wystarczy zaopatrzyć się w profesjonalne pokrowce na meble ogrodowe, tworzone z tkanin technicznych. Obecnie wiele pokrowców wykorzystuje opatentowaną technologię AeroCover®, która pozwala na zmniejszenie kondensacji wilgoci pod powierzchnią pokrowca. Tkanina jest odporna na ścieranie, wnikanie brudu, wilgoć.