Materac wysokoelastyczny bez tajemnic

Pytanie o to, jaki rodzaj materaca wybrać, wydaje się być zadawane coraz częściej. Nie powinno to zresztą nikogo zaskakiwać, mamy bowiem do czynienia z coraz większą świadomością tego, że to, na czym śpimy, ma ogromny wpływ na to, jak się czujemy. Czasem można odnieść wrażenie, że każda osoba, której stawia się wspomniane pytanie, udziela na nie innej odpowiedzi, materac wysokoelastyczny jest jednak tym, który w ostatnim czasie zyskuje sobie szczególnie szerokie grono zwolenników.

 

Materac wysokoelastyczny – inny niż wszystkie?

Producenci wielu rozwiązań starają się przekonać nas o tym, że to właśnie ich propozycje są inne niż wszystkie. Gdy jednak w grę wchodzi materac wysokoelastyczny można odnieść wrażenie, że mamy do czynienia z czymś więcej niż tylko z nośnym sloganem. Na pierwszy plan wysuwa się to, że pianka HR, z którego jest zbudowany, ma dość specyficzny wygląd. Jest zbudowana z milionów pęcherzyków, to zaś sprawia, że może wyjątkowo dobrze dopasować się do naturalnego kształtu ciała swojego użytkownika. Taka budowa jest charakterystyczna choćby dla materaca ortopedycznego, powinna jednak przypaść do gustu również osobom, które cenią sobie zdrowy sen nawet nie mając problemów ze zdrowiem.

 

Pianka HR a pianka poliuretanowa

Piankę HR często zestawia się wraz z pianką poliuretanową i to właśnie porównanie tych dwóch części składowych materacy często pozwala na wskazanie tego, który w większym stopniu zasługuje na nasze zainteresowanie. Warto więc podkreślić, że w przypadku pianki HR mamy do czynienia z technologią wprowadzającą szereg nacięć – zarówno podłużnych, jak i poprzecznych. Pozwala to na uzyskanie o wiele większej plastyczności niż ta, z którą mamy do czynienia w odniesieniu do pianki poliuretanowej. Co ważne, pianka HR może być wykorzystywana tak w materacach sprężynowych, jak i kieszeniowych, lateksowych oraz w specjalnych materacach dla dzieci.