Materac dobrany do łóżka

Łóżko to połowa sukcesu, jeśli chodzi o relaksujący i zdrowy sen. Niemniej ważne jest dobranie odpowiedniego materaca dla nas. Wybór jest olbrzymi – w polskich sklepach znajdziemy materaca sprężynowe, piankowe, warstwowe, z pianką termoplastyczną. Jaki model wybrać?

Kluczem do podjęcia właściwej decyzji jest określenie naszych potrzeb oraz tego, kto będzie korzystał z materaca. Inne materace kupimy dla niemowląt, nastolatków, dla osób dorosłych czy schorowanych. W przypadku dzieci najlepsze okażą się materace z dodatkową warstwą naturalnych włókien, np. trawą morską. Będzie ona doskonale wchłaniać wilgoć, jednocześnie nie pozwalając na rozwijanie się drobnoustrojów i pleśni wewnątrz materaca. Osoby schorowane powinny posiadać materace antyodleżynowe. W przypadku par najlepsze będą materace wielowarstwowe, które automatycznie rozkładają nacisk na całej powierzchni produktu. Warto zastanowić się także nad kupnem materaca z warstwą termoplastyczną. Materac ten mięknie w miejscach, gdzie ogrzewa go ludzkie ciało.

Materac dobrany do łóżka

Oczywiście dobór materaca musi być warunkowany wymiarami łóżka. Najłatwiej uzupełnić łóżka drewniane, które oparte są na ramie. Producenci dbają o dokładne wymiary mebli.