Mały salon atrakcyjniejszy niż myślisz!

Ciekawe urządzenie małego salonu to spore wyzwanie. Z kłopotem aranżacji nieustawnych, niedużych pomieszczeń borykają się głównie mieszkańcy bloków wzniesionych według starych budowlanych standardów. Jak stworzyć ciekawe wnętrze mimo metrażu, który mocno ogranicza pole do popisu?

Po pierwsze – gra kolorem i światłem

W kształtowaniu charakteru wnętrza ogromną rolę odgrywa kolorystyka. Jeśli pomieszczenie jest małe, nie przytłaczaj go ciężkimi, ciemnymi barwami. Odcienie beżu, biel i pastele na ścianach będą prezentować się niezwykle lekko i świeżo. Ponadto, zrezygnuj z ciężkich zasłon i firan ograniczających dostęp światła. Zamiast nich wybierz modne i eleganckie rolety rzymskie!

Po drugie – stwórz głębię

Do łask wracają fototapety. Współczesna wersja dużych, naściennych grafik w niczym nie przypomina obrazów jeleni na rykowisku albo wodospadów, które pamiętasz z przeszłości. Ciekawe, stylowe fototapety zaskakują wysoką jakością i oryginalnymi wzorami. Wyeksponowanie jednej ze ścian przy pomocy niebanalnej grafiki doda pomieszczeniu głębi i optycznie powiększy je o kilka metrów.

Po trzecie – stylowe meble

Nowoczesne meblościanki są wręcz stworzone, aby zdobić nieduże przestrzenie. Meblościanka, a raczej wieloelementowy system modułowy, to mebel łączący funkcjonalizm z ciekawym designem. Żeby stworzyć aranżację idealnie współgrającą z wymiarami i stylem wnętrza, nie musisz wydawać wszystkich oszczędności! W dobrych sklepach dostępne są tanie meblościanki wykonane z lekkiej i odpornej płyty meblowej. Do małych pomieszczeń warto wybierać modele o jasnych, połyskujących frontach odbijających światło. Mnogość komponentów pozwala na kreatywną zabawę formą i dostosowanie układu zabudowy do indywidualnych potrzeb.