Lampy żyrandole i inne rodzaje oświetlenia do salonu

Bez względu na zmieniające się mody, w zakresie aranżacji wnętrz mieszkalnych jedno się nie zmienia: są w nich zawsze obecne lampy i żyrandole, które stanowią główne źródło światła. Właściwy wybór wiszącej lampy jest zwykle podyktowany wieloma czynnikami. Na co zwracać uwagę dobierając żyrandole i lampy do wnętrza?

Lampy wiszące a meble


Pierwszym elementem, z jakim mamy do czynienia przy aranżacji wnętrza, jest kolor i faktura ścian oraz rodzaj podłogi. Na tej podstawie dobierane są do wnętrza meble oraz lampy żyrandole. W wielu pokojach typu salon czy pokój dzienny najważniejszym elementem oświetlenia jest lampa wisząca, dlatego najwięcej uwagi przykłada się właśnie do wyboru lamp i żyrandoli. W zależności od rodzaju wyposażenia w pokoju mogą się pojawić lampy wiszące z jednym kloszem, preferowane w pokojach dziecięcych oraz gabinetach, jak również żyrandole z kilkoma kloszami. Na popularności zyskują żyrandole i lampy o prostych, geometrycznych kloszach, choć w tradycyjnie urządzonym salonie czy jadalni nadal można spotkać tradycyjne żyrandole z kloszami ze szkła. Oprócz szkła do stworzenia kloszy w lampach żyrandolach coraz częściej wybiera się również metal, papier oraz drewno. Przy wyborze lampy wiszącej z kloszem drewnianym lub papierowym należy pamiętać, aby do takiego klosza dobrać świetlówkę energooszczędną o niewielkiej mocy ze względu na możliwość szybkiego przegrzania się klosza.

Jakie żyrandole i lampy do salonów


Salon, często nazywany również pokojem dziennym, w wielu mieszkaniach pełni wiele funkcji, z których najważniejsza jest funkcja reprezentatywna. To właśnie salon jest miejscem, w którym przebywają goście, dlatego efektowne wiszące lampy i żyrandole podkreślą unikalność takiego wnętrza. W salonie można sięgnąć po żyrandol z kilkoma kloszami, przy czym najbardziej wskazane będą wszelkie lampy, w których można regulować ilość światła poprzez włączanie odpowiedniej ilości źródeł światła. Dobrym pomysłem na oświetlenie w salonie jest wybranie żyrandola bardzo nowoczesnego, z jednym kloszem, w którym znajduje się kilka źródeł światła. Taki żyrandol zapewni optymalną ilość światła.

Oprócz lamp i żyrandoli w salonie warto umieścić dodatkowe kinkiety oraz lampy stojące, które umożliwią doświetlenie wnętrza. Kinkiety mogą być umieszczone nad kącikiem telewizyjnym – wówczas ich dyskretne światło będzie pomagać w relaksie przy oglądaniu ulubionego serialu. Umieszczenie kinkietu nad kanapą jest z kolei wskazane dla domowników, którzy dużo czytają, przez co potrzebują dodatkowej lampy.

Lampy pokojowe, żyrandole i wiele innych znajdziesz na stronie lampykemar.pl.

Website: