Kwas hialuronowy i włókna kolagenowe – czy wiesz, jak bardzo są ważne?

Każdego dnia nasza skóra narażona jest na uszkodzenia i podrażnienia – największymi wrogami są zanieczyszczenia, źle dobrane kosmetyki, ale również nadmierne promieniowanie słoneczne, alkohol, dym papierosowy. To właśnie one powodują szybsze starzenie się skóry. Czy możliwe jest spowolnienie tego procesu? Zdecydowanie tak – pomoże w tym medycyna estetyczna.

Czym jest kwas hialuronowy i jak wpływa na naszą skórę?

Kluczowa w pielęgnacji skóry twarzy jest wiedza – musimy mieć świadomość, co sprawia, że nasza skóra jest elastyczna i pełna blasku. Za zdrowy wygląd twarzy odpowiada przede wszystkim kwas hialuronowy, którego zadaniem jest wiązanie wody w komórkach i utrzymywanie odpowiedniego nawilżenia w ich wnętrzu. Drugim ważnym składnikiem są włókna kolagenowe. W naszym organizmie kwas hialuronowy występuje naturalnie, jednak wraz z wiekiem jego ilość drastycznie spada. Niski poziom kwasu hialuronowego wiąże się z powolnym wiotczeniem skóry, pojawianiem się pierwszych zmarszczek. Zazwyczaj są one widoczne już po 25. roku życia i pojawiają się w okolicach oczu jako „kurze łapki”.

Wiele kobiet jest przekonanych, że zmarszczki uda się wypełnić przy pomocy kremów – o tym również przekonują same firmy kosmetyczne. Niestety, krem działa jedynie powierzchniowo, może nawilżyć, jednak nie spowoduje zanikania zmarszczek. Tu z pomocą przychodzi nam medycyna estetyczna!

Kwas hialuronowy wykorzystywany w medycynie estetycznej

– Możliwości zabiegów medycyny estetycznej są olbrzymie – mówi dr Karolina Kuśnierz, właścicielka kliniki medycyny estetycznej oraz strony karolinakusnierz.pl. Zastosowanie kwasu hialuronowego jest bezpieczne dla naszego zdrowia i pozwala na skuteczne spłycanie zmarszczek, konturowanie owalu twarzy oraz na wypełnianie ust. Zabiegi są całkowicie bezbolesne, a efekty widoczne są od razu!