Kuchnia retro – inspiracje

Czy kuchnia retro jest dobrym pomysłem? Tak. Jeżeli ktoś kocha przywiązane do historii i czuje, że tkwi w niej ogromny potencjał, to z łatwością znajdzie dla siebie idealny pomysł na urządzenie pomieszczenia kuchennego inspirowanego na lata poprzednie.

Kuchnia retro – motyw przewodni

Kuchnia retro lubi jasność. Wybierając kolor do kuchni urządzonej w stylu vintage należy kierować się takimi kolorami, jak beże, pastele, krem lub biel. Jest to także idealna propozycja do kuchni, która sama w sobie jest mała. Jasne kolory zawsze optycznie wpływają na powiększenie całego wnętrza. Dodatkowo, jeżeli doda się do tego dobre oświetlenie, to zyska się bardzo przyjemne wrażenie i kuchnia na pewno będzie cieplejsza. W kuchni retro inspirowanej stylem angielskim przydadzą się meble z delikatną przecierką na frontach. Te pomieszczenia, które inspirowane są złotymi latami 50 tymi, powinny mieć lakierowane fronty mebli.

Kuchnia retro – ciekawe dodatki

Kuchnia retro ma to do siebie, że zawiera ciekawe dodatki. Wśród nich znaleźć można chociażby szachownicę obecną na podłodze. To chyba jeden z najczęściej spotykanych wzorów w takich kuchniach. Czarno – białe kraty przewijające się przez całą podłogę zawsze przyciągają wzrok. Taką podłogę najlepiej wykonać z płytek. Szachownica nie tylko może występować na podłodze, ale również można umieścić ją na ścianie, jeżeli ktoś zdecyduje się na cegiełki fazowane w czarno – białym kolorze. Aczkolwiek na ścianie warto zrezygnować z koloru czarnego i postawić na samą biel.