Krótkie wczasy w górach – jak się przygotować?

Polacy coraz chętniej spędzają wolny czas na łonie natury – to świetny pomysł aby odpocząć od zgiełku miasta, codziennych problemów, możliwość odetchnięcia pełną piersią znacznie świeższym powietrzem. Wyjazd w góry na weekend czy krótki urlop sprawdzi się zarówno w przypadku rodzin z dziećmi, seniorów czy par. Gdzie warto jechać? Co warto zobaczyć?

Trekking w Tatrach, rozrywka w Zakopanem

Pośród wielu pasm górskich w Polsce największym zainteresowaniem cieszą się bez wątpienia Tatry. Pomimo że w Polsce posiadamy tylko skrawek tego wspaniałego pasma (większa część przypadła Słowakom), zadbano o to, aby przez najpopularniejsze szczyty prowadziły liczne ścieżki piesze. Wśród licznych szlaków znaleźć można te trudniejsze i łatwiejsze- każdy może spróbować swoich sił w trekkingu. Tatry to jednak nie tylko góry – to również wspaniałe Zakopane i liczne atrakcje: karczmy, galerie, muzea. Znalezienie w Zakopanem miejsca noclegowego nie jest trudne, jeśli jednak pragniemy ciszy i spokoju warto wybrać Bukowinę.

Bukowina Tatrzańska to jedno z najurokliwszych miejsc na Podhalu. Nie brak tu pięknych widoków, rozbudowanej bazy noclegowej. Jeśli szukamy więc wypoczynku w dobrych cenach warto zwrócić uwagę na oferty w tej okolicy – noclegi przy stoku bukowina tatrzańska.