Korzystaj z wolnych chwil na tarasie!

Jak w najprostszy sposób odpocząć od codziennych trosk? Czy musimy koniecznie wyjeżdżać za miasto? Okazuje się, że relaks i wypoczynek są na wyciągnięcie ręki – o ile tylko posiadamy ogród lub taras. Dzisiaj zaaranżowanie takiej przestrzeni to nic trudnego – pomogą nam w tym liczny producenci mebli ogrodowych. W jaki sposób zaaranżować taras, aby spełniał nasze oczekiwania i stał się oazą spokoju?

Wybierz wygodne meble

Podstawą na tarasie są meble – ich wybór jest olbrzymi. W zależności od tego jakim metrażem dysponujemy możemy wybierać pomiędzy rozbudowanymi kompletami meblowymi z technorattanu czy też niewielkimi zestawami, w skład których wchodzi kilka krzeseł i stabilny stolik kawowy. Ważne są materiały – muszą być odporne na zmienne warunki atmosferyczne, wnikanie brudu, działanie wilgoci. Zastosowanie technorattanu czy aluminium okaże się strzałem w dziesiątkę – tworzywa te mają nieporowatą strukturę, przez co do ich wnętrza nie będzie wnikał brud czy pył. Czyszczenie takich powierzchni będzie dziecinnie proste.

Jak zadaszyć taras?

Aby móc korzystać z tarasu bez względu na pogodę warto rozważyć instalację tarasoli. To nowoczesne rozwiązanie, które pozwoli na skuteczną ochronę przed palącym słońcem czy deszczem. Tarasole wznoszone są na konstrukcjach z profili aluminiowych. Są one malowane proszkowo, przez co użytkownicy mogą mieć pewność, że z biegiem lat nie pojawi się na nich rdza. Druga istotna kwestia to fakt, że do wzniesienia tarasoli nie potrzebujemy zgody budowlanej.

Jaki dach wybrać?

Obecnie firmy takie jak tarasola.pl oferują swoim klientom dwa rodzaje zadaszenia. Najchętniej wybieranym jest zadaszenie lamelowe, tworzone z aluminiowych, ruchomym profili. Drugi rodzaj to dach wykonany z tkanin poliestrowych. Oba tworzywa nie nagrzewają się, przez co w cieniu tarasoli możemy liczyć na przyjemny chłód.