Kolory i kroje sukien ślubnych

Wybór właściwej sukni ślubnej nie należy do zadań prostych, ale za to należy do tych niezwykle przyjemnych. Przygotowania do Wielkiego Dnia należy bowiem celebrować, by mogły zostać w pamięci jak najdłużej.

Suknie ślubne Trójmiasto

Poszukiwania stroju należy zacząć już na kilka miesięcy przed ślubem, gdyż nawet jeśli wybór będzie szybki to realizacja zamówienia niekoniecznie. Szczególnie wtedy, kiedy suknia zawierać będzie delikatne ozdoby, czy hafty. Termin realizacji zależeć będzie także od liczby zamówień na poszczególne kolekcje w wybranej firmie. Jeśli zaś chodzi o wybraną firmę czy salon – gdy w grę wchodzą eleganckie i tanie suknie ślubne Trójmiasto posiada jedne z najlepszych miejsc do ich wyboru. Pracownicy sklepów chętnie pomagają w wyborze odpowiedniej, i tej wymarzonej sukni. Warto wiedzieć, że na około dwa-trzy tygodnie przed ślubem odbywa się przymiarka, na której dopracowywane są szczegóły, takie jak na przykład: dopasowanie długości sukni do wysokości obcasów butów ślubnych, czy zmian w obwodzie talii.

Wybór kolorystyki

Zdecydować można się na suknię białą, ecru, a także w każdym innym odcieniu, np. delikatnym różu. Zdarzają się nawet suknie w kolorze złotym. Barwę sukienki trzeba wybrać na samym początku, jeszcze przed myśleniem o kroju. Oczywistym kolorem wydaje się być biały. Jednak nie zawsze karnacja skóry do niego pasuje, jasna skóra może bowiem stworzyć efekt „zlania się” z sukienką, co nie wygląda ładnie. Przyszłe Panny Młode powinny więc starać się wybrać taki kolor, w jakim czują się i wyglądają dobrze i korzystnie. Cera powinna bowiem wyglądać promiennie, świeżo i kwitnąco – to jest najważniejsze. To, jaki odcień będzie miała suknia jest w tym momencie sprawą drugorzędną.

Krój sukni

Jego wybór zależy tylko i wyłącznie od predyspozycji figury Panny Młodej i jest tak naprawdę ważniejszy niż kolor. Idealnie dobrana sukienka może zalety i ukryć wszelkie niedoskonałości. Podstawowe kształty sukien to:
– Prosta – suknia, której spódnica ma jednakową szerokość na całej długości, często jest jednowarstwowa, lekko opinająca i nosi się ją bez halki.
– Kształt litery A – suknia dopasowana w biuście i spódnica zaczyna się w pasie, rozszerzająca się ku dołowi (jest to obecnie jeden z najpopularniejszych krojów).
– Syrena – suknia dopasowana do kolan, a później rozszerzana; optycznie wysmukla sylwetkę,
– Empire – suknia z wysokim stanem, spódnica zaczyna się tuż pod biustem.
– Princessa – suknia swoim krojem przypomina styl secesyjny, tzn. krótki gorset ze spódnicą zaczynająca się w pasie (z wieloma warstwami tiulu).

W poszukiwaniu sukni ślubnej warto odwiedzić salon http://www.agnesfashiongroup.pl/.