Karty sieciowe WiFi – co mówią o nich rankingi?

Dzisiejsi nastolatkowie nie bardzo potrafią sobie wyobrazić funkcjonowanie w świecie pozbawionym Internetu. Co poniektórzy dorośli również. W zapewnieniu sobie nieprzerwanego dostępu do sieci wydatnie pomaga zaopatrzenie się w kartę WiFi, pozwalającą na komunikację z siecią z niemal każdego zakątku biura czy własnego domostwa.

Rodzaje kart sieciowych

Warto wybrać taką kartę, która pozwoli na w miarę bezproblemową transmisję danych. Dostępne modele kart WiFi różnią się oferowaną prędkością oraz sposobem komunikacji z urządzeniem głównym.
Obecnie w sprzedaży dostępne są dwa rodzaje kart sieciowych: zewnętrzne (podłączane przez port USB) oraz wewnętrzne (umieszczane w urządzeniu i podpinane bezpośrednio pod PCI). Karty zewnętrzne, mimo że posiadają niewątpliwą zaletę, jaką jest możliwość podłączenia ich do różnych zewnętrznych urządzeń, są niestety narażone na wycieranie zewnętrznych styków i podatniejsze na uszkodzenia, co możne wpływać na krótszy czas ich użytkowania.

Karty sieciowe o różnej mocy

Bardzo ważnym parametrem, który trzeba koniecznie wziąć pod rozwagę podczas wyboru karty, jest moc posiadanej przezeń anteny. Według rankingów kart sieciowych WiFI (https://www.bomi.pl/ranking-kart-sieciowych-wifi-top-10-najlepszych-modeli/) całkiem sporym zainteresowaniem cieszą się anteny o niewielkiej mocy, jednak sprawdzą się one prawie tylko w przypadku, gdy router znajduje się w tym samym pomieszczeniu, co urządzenie, na którym chce się korzystać z sieci. W przypadku, gdy karta ma służyć również do urządzeń, z którymi użytkownicy będą się przemieszczać w rejony odleglejsze od routera, polecane są modele z dużą mocą bądź większą liczba anten.