Kalendarz – obecny w domu i w pracy

Kalendarze towarzyszą nam każdego dnia – posiadamy je w domu, w naszych telefonach komórkowych, komputerach, również w zegarkach.

Istotne jest, aby kalendarz był dostosowany do miejsca, w którym się znajduje i idealnie spełniał swoją rolę. Bardzo ważne jest, aby kalendarze były tworzone precyzyjnie. To szczególnie istotne podczas wyznaczania dni tygodnia i innych. Niektóre kalendarze mogą być dostosowane w szczególności do pracowników korporacyjnych – posiadają oznaczenia tygodni, gdyż to właśnie numerami tygodni liczy się spotkania czy też czas delegacji.

 Rodzaje kalendarzy

Wiele kalendarzy dedykowanych jest osobom młodym. W tym wypadku konieczne jest odniesienie się do najnowszych trendów. Nie ma znaczenia stonowany kolor – im oryginalniejszy kalendarz, tym lepiej.

Domowe kalendarze zazwyczaj wieszamy na ścianach. Do najpopularniejszych należą tak zwane zdzieraki, umieszczane najczęściej w kuchniach. Producent kalendarzy dba o to, aby na odwrocie każdego zerwanego listka oznaczającego konkretny dzień znajdowała się przydatna informacja, porada czy też przepis kulinarny. Dzięki temu tego rodzaju kalendarze są znacznie atrakcyjniejsze dla potencjalnych kupujących, wśród których większość to raczej kobiety.

W przypadku kalendarzy trójdzielnych nie ma możliwości tworzenia dodatkowych tekstów. Ważna jest jednak oprawa graficzna oraz możliwość umieszczenia ciekawej ilustracji na szczycie kalendarza. Powinien być to raczej neutralny obrazek: zwierzęta, architektura czy inne.

Jak wygląda proces tworzenia kalendarza?

Jakie obowiązki ciążą na twórcach kalendarzy? Producent kalendarzy dba o to, aby kalendarz był poprawny merytorycznie (zgodność dat, danych), ale i graficznie. Konieczne jest zatrudnienie grafika, który odpowiednio zaprojektuje kolejne strony oraz dodatkowe strony na adresy, jeden kalendarz całoroczny umieszczony na konkretnej stronie. Warto również przemyśleć, do kogo kierowany będzie konkretny kalendarz. W przypadku kalendarzy kierowanych do osób aktywnych zawodowy konieczny jest design o stonowanych kolorach. Takie kalendarze będzie można wykorzystywać na spotkaniach oraz podczas wyjazdów firmowych. W przypadki kiedy kalendarz dedykowany jest młodym osobom, głównie studentom, konieczne jest zastosowanie nowoczesnych wzorów, oryginalnych nadruków i jasnej kolorystyki.